Menu Nezávazně poptat

Servis oken a dveří - Copy

Aby Vám dlouhodobě a dobře naše výrobky sloužily, je potřeba kromě běžné základní péče jako je např. jejich čistění a umytí, provádět i jejich servis a údržbu.

Servisní linka PKS okna

V případě potřeby záručního servisu kontaktujte prosím naši bezplatnou servisní linku 800 23 00 24 a to v pracovních dnech od 6.00 do 15.30. hodin.

Telefonní operátorka Váš požadavek zaznamená a předá na Servisní oddělení, které Vás bude do 15 pracovních dnů zpětně kontaktovat. Před zavoláním na naši bezplatnou servisní linku si prosím připravte číslo Vaší smlouvy na základě které byla zakázka realizována. Záruční a pozáruční zásahy poskytujeme pouze u našich výrobků! Servisní zásahy jsou zajišťovány ze sídla společnosti, tj. ze Žďáru nad Sázavou. Na zmíněné servisní lince si můžete také za úplatu objednat i „Udržovací sady“, které jsou speciálně určeny buď pro plastová, anebo dřevěná okna.

Pro objednání pozáručního servisu (zákazníkem hrazený zásah) můžete použít i speciální servisní formulář.

Servisní číslo 800 230 024

Seřízení a základní údržba oken v kostce

Základní seřízení plastových oken a jejich údržbu můžete provést i svépomocí. Ke správnému provedení můžete využít Návodu k obsluze a údržbě, který jste od nás při montáži oken a dveří obdrželi, nebo si stáhnout jeho aktuální elektronickou verzi:

Návod k obsluze a údržbě plastových oken (pdf)

Návod k obsluze a údržbě dřevěných oken (pdf)

Seřízení plastového okna

U seřízení oken klikou otáčejte vždy s křídlem dovřeným k rámu!


Údržba plastových oken

Pro zachování funkčnosti a dlouhé životnosti oken a dveří provádějte alespoň 2× ročně pravidelné kontroly, a to:

  • kontrolu funkčnosti otevírání oken a dveří (všechny pohyblivé části kování promažte například olejem na šicí stroje či ve spreji, popř. přípravkem z Udržovací sady PKS okna),
  • kontrolu těsnění a dílů kování (promažte celé těsnění, poškozené těsnění nebo díly kování je nutné objednat a nechat vyměnit u výrobce),
  • kontrolu upevnění jednotlivých vrutů (uvolněné vruty dotáhněte),
  • kontrolu odtokových drážek (případné nečistoty odstraňte).

5894 5895

Čistící sada pro plastová okna

Ideálním pomocníkem k provedení základní údržby našich plastových je „Čístící sada pro plastová okna". Ta obsahuje vše nejdůležitější, co potřebujete - od hadříku až po speciální čistící emulzi na plastové rámy oken.

5897

Čistící sadu pro plastová okna objednáte na servisní lince 800 23 00 24.

Seřízení dřevěného okna

U seřízení oken klikou otáčejte vždy s křídlem dovřeným k rámu!Údržba dřevěných oken

Pro zachování funkčnosti a dlouhé životnosti oken a dveří provádějte alespoň 2× ročně pravidelné kontroly, a to:

  • kontrolu funkčnosti otevírání oken a dveří (všechny pohyblivé části kování promažte například olejem na šicí stroje či ve spreji, popř. přípravkem z Udržovací sady PKS okna),
  • kontrolu těsnění a dílů kování (poškozené těsnění nebo díly kování je nutné objednat a nechat vyměnit u výrobce),
  • kontrolu upevnění jednotlivých vrutů (uvolněné vruty dotáhněte), kontrolu odtokových drážek (případné nečistoty odstraňte).

5898 5899

Údržba dřevěných oken – povrchová úprava

Při mytí a čištění oken myjte okna a dveře ve vlažné vodě s trochou saponátového přípravku.
Nepoužívejte žádné abrazivní čisticí prostředky, které by povrch mohly poškodit.

Prohlédněte dolní části rámu a zkontrolujte, zda nepopraskal lak na přiznaných spárách a zda do nich nezatéká voda. Vždy před a po zimním období ošetřujte po umytí oken a dveří jejich povrchovou úpravu doporučenými udržovacími prostředky – Udržovací sadou na eurookna PKS okna a.s. Přípravky je možné zakoupit v naší firmě nebo objednat prostřednictvím naší servisní linky 800 23 00 24. Těmito prostředky lze také dočasně ochránit okna poškozená kroupami.

Při poškození oken kroupami je nutné současně objednat i odborné posouzení či opravu laku.

Jednou za pět let je také potřeba doplnit povrchovou úpravu o odsublimovanou (odpařenou) vrstvu laku aplikací servisních produktů, a to vždy dle daného barevného odstínu. To znamená přidat novou vrstvu pomocí renovační lazury v daném odstínu, vše bez nutnosti obrušování původního laku, pouze po omytí a lehkém zahlazení velmi jemným brusivem. Nanesení se provádí štětcem pro akrylové barvy a je tak snadné, že ho můžete provádět sami nebo pro větší pohodlí objednat na našem servisním středisku.

Udržovací sada pro dřevěná okna

Ideálním pomocníkem k provedení základní údržby dřevěných výrobků je Udržovací sada, která obsahuje vše podstatné a to včetně přípravků k ošetření povrchové úpravy.

Sada Siklkens
Udržovací sada pro dřevěná okna dodávaná před 1. 4. 2015
Sada Zobel
Udržovací sada pro dřevěná okna dodávaná po 1. 4. 2015

 

Udržovací sadu pro dřevěná okna objednáte na servisní lince 800 23 00 24.

Rychlá navigace