Dvoukřídlá plastová okna

Dvoukřídlá plastová okna jsou ideální do každé domácnosti. Hodí se jak do bytu, tak do rodinného domu, novostavby nebo na chalupu. Na výběr máte ze dvou základních variant: se sloupkem nebo bez sloupku (tzn. se štulpem). Dvoukřídlá okna se sloupkem mají dvě kliky a obě části (křídla) se tak dají otvírat nebo sklápět. Okna bez sloupku mají naopak jen jednu kliku a otvíravě-sklopné je pouze jedno z křídel, druhé je pouze otvíravé. Celková šířka okna bývá různá, nejčastěji od 120 cm po 240 cm a to i v závislosti na dalších parametrech, jako např. použité sklo. Dvoukřídlá okna si můžete vybírat v různých barevných provedeních nebo v dekoru dřeva.

Proč zvolit plastová okna?

Plastová okna od PKS okna jsou odolná, téměř bezúdržbová a disponují výztuhou, která zlepšuje statické vlastnosti okna. Plastová okna dvoukřídlá pak patří mezi ty nejoblíbenější díky variabilitě šířky okna a možnosti přizpůsobit si otvírání. Plastová okna mají také dobrou životnost a mohou ušetřit až 30 % nákladů na vytápění.

Dvoukřídlá okna umíme vyrobit samozřejmě i v dřevěném provedení případně jako hliníková okna.


Dvoukřídlá okna se sloupkem

Dvoukřídlá plastová okna se sloupkem se vyznačují sloupkem umístěným v rámu mezi oběma křídly, která disponují klikou a všemi způsoby otvírání: otvíravým, sklopným a otvíravě sklopným. Nejčastěji bývají obě křídla otvíravě-sklopná. Pro speciální účely je však možné mít druhé křídlo pouze sklopné, nebo např. pouze otvíravé. Anebo také fixní (nelze otvírat).

Výhodou dvoukřídlého okna se sloupkem je možnost větší šířky, a to až 240 cm (v závislosti na dalších parametrech jako je použité sklo, apod.). Středový sloupek není nutné umístit do úplného středu, ale přizpůsobit jeho pozici dle přání zákazníka – např. křídla rozdělit v poměru 1/3 nebo 2/3. Nejčastější dělení ale bývá 1/2 a 1/2.

Dvoukřídlá okna bez sloupku (Štulpová okna)

Dvoukřídlá plastová okna se štulpem nemají mezi křídly umístěný sloupek. Při otevření okna dokořán se Vám naskytne široký a ničím nerušený pohled do okolí. Avšak na rozdíl od oken se sloupkem je jejich maximální šířka pouze cca 180 cm (opět v závislosti na dalších parametrech jako je zasklení, výška okna atd.). Dvoukřídlé okno bez sloupku má vždy jen jednu kliku. To způsobí, že pouze jedno křídlo může být otvíravě-sklopné, druhé pak pouze otvíravé.

Libovolné barevné provedení

Základním barevným provedením plastových oken je bílá. Pokud se vám bílá nelíbí či nehodí, máme pro vás připravený vzorník barev plastových oken a dveří, kde naleznete velké množství dalších barevných provedení. Oblíbená je například moderní šedá nebo dekor dřeva ve světlých i tmavých odstínech. Aktuální vzorníky Vám rádi představíme na našich pobočkách.

Při výběru barvy byste měli zohlednit odstín fasády, střechy a celkový styl stavby. To samé pak platí pro interiér, kde vezměte v potaz barvu malby nebo nábytku. Velkou výhodou plastových oken je možnost mít např. barevný dekor z exteriéru a bílou barvu z interiéru, která je univerzálně vhodná ke všem ostatním barvám.

Proč si vybrat dvoukřídlá okna u PKS okna?

PKS okna je firma s dlouholetou tradicí, která si zakládá na kvalitě. Naše okna splňují všechny potřebné normy a předpisy. V nabídce najdete široký výběr dvoukřídlých oken v různých produktových řadách (s odlišnými vícekomorovými systémy) v široké škále barev či dekorů. Vše přizpůsobíme Vašim požadavkům a poradíme s výběrem správného okna.

Pokud potřebujete poradit, zavolejte nám, napište nebo se zastavte na některé z našich poboček, kde Vám zkušený personál pomůže s výběrem dvoukřídlého plastového okna.

Výroba plastového okna

Reference
Dvoukřídlá plastová okna Realizace PKS okna a.s.

Druhy zasklení

Z celé plochy okna je právě skleněná výplň tou naprosto nejdůležitější částí. Volba správného zasklení je tak stěžejní nejen z hlediska úspor energie, ale také estetického, akustického a bezpečnostního.

Zasklení oken je prováděno izolačním dvojsklem anebo trojsklem s možností výběru z hlediska:

  • Tepelnéhosoučinitel prostupu tepla Ug = 0,5 – 1,1 W/m2K(čím menší číslo tím lépe)
  • Akustického
    31 - 50 dB
    (čím větší zvukový útlum tím lépe)
  • Bezpečnostníhodle přání zákazníka různé parametry bezpečnostních skel
  • Pohledovéhoornamentní, reflexní, barevné atd.
  • Funkčníhomíra solárni ziskovosti, ochrana proti předehřívání interiéru atd.
Zaujala vás naše nabídka nebo máte další otázky?
Zavolejte nám Vyplňte nezávaznou poptávku Zabere Vám to jen 3 minuty
Vyhledejte nejbližší
Pobočku
Vyhledat kontakt