Servis oken a dveří Jesenice

Aby vám dlouhodobě a dobře naše výrobky sloužily, je potřeba kromě běžné základní péče jako je např. jejich čistění a umytí, provádět i údržbu.

Záruční servis

V případě potřeby záručního servisu kontaktujte prosím naši bezplatnou servisní linku 800 23 00 24, a to v pracovních dnech od 7.30 do 14.00 hodin. Telefonní operátorka váš požadavek zaznamená a předá na Servisní oddělení, které vás bude do 15 pracovních dnů zpětně kontaktovat. Před zavoláním na naši bezplatnou servisní linku si prosím připravte číslo smlouvy, na základě které byla zakázka realizována.

Servisní číslo 800 230 024

Pozáruční servis

Pro objednávku pozáručního servisu, tzn. objednatelem placené opravy nebo seřízení výplní, použijete objednací formulář.

Pozáruční servisy a opravy jsou prováděny přímo na místě naším technikem. Pozáruční servisy a opravy poskytujeme pouze u našich výrobků a jsou zajišťovány ze sídla společnosti, tj. ze Žďáru nad Sázavou. Po vyplnění objednávky pozáručního servisu Vás bude do 15 pracovních dnů zpětně kontaktovat odpovědný pracovník.

Informace k pozáručnímu servisu povrchové úpravy dřevěných výrobků naleznete zde.

8199

Objednání náhradních dílů

V případě potřeby zaslání náhradního dílu k našim výplním, bez montáže nebo doprovodných servisních pracípoužijte objednací formulář zdeNáhradní díl Vám zašleme klasicky poštou na dobírku, minimální částka dobírky je 200,- Kč vč. poštovného.

Po zaslání objednávky Vás bude zpětně kontaktovat odpovědný pracovník.

V případě potřeby náhradního dílu s montáží v rámci záruční lhůty můžete využít bezplatnou servisní linku 800 23 00 24, v případě pozáručního období využijte formulář objednávky pozáručního servisu.

Veškeré Vámi sdělené osobní údaje slouží pouze pro vyřízení Vaší objednávky na provedení pozáručního servisního zásahu, popř. k vyřízení objednávky náhradních dílů.

Seřízení a základní údržba oken v kostce

Základní seřízení oken a jejich údržbu si můžete provést svépomocí. Ke správnému provedení můžete využít Návodu k obsluze a údržbě, který jste od nás při montáži oken a dveří obdrželi, nebo si stáhnout jeho aktuální elektronickou verzi:

Návod k obsluze a údržbě plastových oken (pdf)

Návod k obsluze a údržbě dřevěných oken (pdf)

Seřízení plastového okna

U seřízení plastových oken klikou otáčejte vždy s křídlem dovřeným k rámu!
Údržba plastových oken

Pro zachování funkčnosti a dlouhé životnosti oken a dveří provádějte alespoň 2× ročně pravidelné kontroly, a to:

  • kontrolu funkčnosti otevírání oken a dveří (všechny pohyblivé části kování promažte například olejem na šicí stroje či ve spreji, popř. přípravkem z Udržovací sady PKS okna),
  • kontrolu těsnění a dílů kování (promažte celé těsnění, poškozené těsnění nebo díly kování je nutné objednat a nechat vyměnit u výrobce),
  • kontrolu upevnění jednotlivých vrutů (uvolněné vruty dotáhněte),
  • kontrolu odtokových drážek (případné nečistoty odstraňte).
3133 3134

Čistící sada pro plastová okna

Ideálním pomocníkem k provedení základní údržby našich plastových oken je „Čistící sada pro plastová okna". Ta obsahuje vše nejdůležitější, co potřebujete - od hadříku až po speciální čistící emulzi na plastové rámy oken.

3277

Čistící sadu pro plastová okna si můžete objednat písemně na e-mailu okna@pks.cz, a to včetně uvedení čísla Smlouvy o dílo, na základě které vám byly naše výrobky dodány.

Seřízení dřevěného okna

U seřízení dřevěných oken klikou otáčejte vždy s křídlem dovřeným k rámu!

Údržba dřevěných oken

Pro zachování funkčnosti a dlouhé životnosti oken a dveří provádějte alespoň 2× ročně pravidelné kontroly, a to:

  • kontrolu funkčnosti otevírání oken a dveří (všechny pohyblivé části kování promažte například olejem na šicí stroje či ve spreji, popř. přípravkem z Udržovací sady PKS okna),
  • kontrolu těsnění a dílů kování (poškozené těsnění nebo díly kování je nutné objednat a nechat vyměnit u výrobce),
  • kontrolu upevnění jednotlivých vrutů (uvolněné vruty dotáhněte), kontrolu odtokových drážek (případné nečistoty odstraňte).
3278 3279

Údržba dřevěných oken – povrchová úprava

Při mytí a čištění oken myjte okna a dveře ve vlažné vodě s trochou saponátového přípravku.
Nepoužívejte žádné abrazivní čisticí prostředky, které by povrch mohly poškodit.

Prohlédněte dolní části rámu a zkontrolujte, zda nepopraskal lak na přiznaných spárách a zda do nich nezatéká voda. Vždy před a po zimním období ošetřujte po umytí oken a dveří jejich povrchovou úpravu doporučenými udržovacími prostředky – Udržovací sadou na eurookna PKS okna a.s. Těmito prostředky lze také dočasně ochránit okna poškozená kroupami.

Při poškození oken kroupami je nutné současně objednat i odborné posouzení či opravu laku.

Pro případné základní opravy či renovace povrchové úpravy v průběhu záruční lhůty můžete využít Udržovací sadu PKS okna a.s. popř. lze tyto práce objednat na servisním oddělení.

Pozáruční servis povrchové úpravy dřevěných výrobků poskytujeme pouze v omezené míře a není možné si nárokovat provedení servisu. Těmito servisními pracemi se v rámci ČR zabývají i jiné, vysoce specializované společnosti. Kalkulace servisů povrchových úprav pro daný rok provádíme obvykle od března do dubna daného roku. Pro realizaci těchto servisů nevytváříme pořadníky. Samotné servisy zahajujeme obvykle koncem května, a to zejména s ohledem na klimatické podmínky. Ty jsou i důvodem proč některé naplánované servisy mohou být odvolány a přesunuty na jiný termín. Servisy nelze provádět za deštivého, chladného anebo jinak proměnlivého počasí. Nelze je provádět ani v případech, že dřevina výrobku není vyschlá např. vlivem vydatných srážek z předchozích dnů.

Udržovací sada pro dřevěná okna

Ideálním pomocníkem k provedení základní údržby dřevěných výrobků je Udržovací sada, která obsahuje přípravky k  ošetření povrchové úpravy.

Udržovací sada

Udržovací sadu pro dřevěná okna si můžete objednat písemně na e-mailu okna@pks.cz, a to včetně uvedení čísla Smlouvy o dílo, na základě které vám byly naše výrobky dodány.