Dotazy a odpovědi

Pokud Vás zajímá něco konkrétního přímo k výrobkům nesoucí značku PKS okna anebo i k samotné výrobě nebojte se nás zeptat. Napište nám e-mail a my Vám rádi odpovíme.

Před zasláním Vašeho dotazu zároveň doporučujeme projít již zodpovězené otázky a odpovědi.

Jana Frydrychová se ptá Dobrý den, máme od vás v koupelně dveře typu francouzské okno. Vlevo panty, vpravo klika. Lze toto změnit? Tedy, klika vlevo, panty vpravo, aby se úplně otočily dveře, převrtaly panty, klika atd.? Pokud ano, co vše to obnáší, co lze ze stávajících dveří, zárubní a kování použít a co se musí pořídit nové. Je mi jasné, že po klice zůstane díra, ale dalo by se to řešit zatmelením nebo nějakou "záslepkou" apod.?

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
díry v plastovém profilu zůstanou nejen po klice, ale i po závěsech křídla i po veškerém kování v rámu - vše se musí přemístit na druhou stranu. Jako levnější a s ohledem na kvalitu i vzhled výrobku lepší řešení bychom doporučili zakoupit dveře nové (a původní se pokusit využít jinde, popř. někomu za nižší cenu prodat).

Venda se ptá Dobrý, den. Tento týden nám vaše firma nainstalovala okna a dveře. Vše je polepené ochranou fólií. My nyní řešíme, zda ji odlepit či neodlepit. Na internetu píše spousta lidí, že sundat ihned. Že jsou s tím problémy. Nám stavby-vedoucí řekl, že kdyby to bylo v létě ihned by je sundali. Ale, že když je to v tomto období, tak se nic nestane když tam budou půl roku. A sundají se na jaře až se udělá fasáda. My jsme byli bohužel mimo, takže jsme nemohli mluvit s vašimi pracovníky. A tak se obracím s touto otázkou na vás, co by jste nám doporučil. Děkuji

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
výrobce plastových profilů společnost Deceuninick jednoznačně doporučuje fólie sundávat co nejdříve po montáži a stejné doporučení dáváme i našim zákazníkům.

Máte pravdu, že v letním období vlivem UV záření ze slunce dochází k degradaci významně rychleji, ale i přes zimu je tento efekt nezanedbatelný a proto raději doporučujeme fólii sundat.

Petr se ptá Dobrý den, na vašich stránkách jsem našel, že vaše okna (trojsklo, Deceuninick Prestige 6 komor, 3 těsnění, hloubka rámu 76mm) dosahují celkového tepelného prostupu Uw 0,79W/m2.K. Zajímá mne však prostup u samostných sklel a rámů, tj. Ug a Uf. Děkuji

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
tepelný prostup skel Ug je ve vámi uváděném případě (trojsklo, Deceuninick Prestige 6 komor, 3 těsnění,hloubka rámu 76mm) 0,5 W/m2.K a tepelný prostup rámu Uf 1,1 W/m2.K.

V případě, že máte zájem o bezplatné zpracování cenové nabídky, kontaktujte nás prosím na bezplatné telefonní lince 800 23 00 23 anebo e-mailem na okna@pks.cz. Případně můžete oslovit i některou z našich poboček.

Petr Stepz se ptá Dobrý den, mám dotaz ohledně plastových vchodových dvěří ve více bytovém domě a chci se zeptat zda vaše firma nabízí plastové vchodové dvěře se zárukou toho že jsou protipožarní. A nebo jaké plastové vybrat, jak toto ošetřit, aby vyhovovaly. Děkuji za reakci. S pozdravem Petr Stepz

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
u plastových dveřích s ohledem na jejich materiál nelze hovořit o možnosti protipožární odolnosti. Tzn. žádný seriózní výrobce či prodejce vám nemůže protipožádrní odolnost (byť i tu základní) u plastových dveří garantovat.

V případech, kdy je ze strany objednatele požadována protipožární odolnost můžeme nabídnout dřevěné či hliníkové vchodové dveře. Pokud máte zájem o bezplatné zpracování cenové nabídky, kontaktujte nás prosím na bezplatné telefonní lince 800 23 00 23, anebo e-mailem na okna@pks.cz. Případně můžete oslovit přímo i naše pobočky.

Poláková se ptá Kde si objednám udržovací(regenerační) sadu pro dřevěná okna.

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
udržovací sadu na dřevěná okna si můžete objednat písemně na e-mailu okna@pks.cz včetně uvedení čísla Smlouvy o dílo na základě které Vám byly naše výrobky dodány.

Udržovací sadu obvykle zasíláme poštou, popř. expedujeme s danou zakázkou.

Šimečková se ptá Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký je rozdíl mezi protihlukovými a normálními skly u plastovývh oken.Děkuji

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
protihluková a "normální" skla se liší svým složením. Tzn. vhodnou skladbou skla a meziskelních rámečku lze docílit vyššího hlukového útlumu než u standardně/masově dodávaných skel. V případě požadavků na ještě vyšší hlukové útlumy lze využívat i speciální fólie typu Stratophone.

Moravčík se ptá Dobrý den, jste schopni zajistit vyšší odolnost/bezpečnost proti vloupání? Existují rozdíly mezi plastovými okny a eurookny? S pozdravem, Moravčík St.

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
ano, zajistit vyšší bezpečnost lze např. použitím bezpečnostního celoobvodového kování. Zde je pak možnost dosáhnout bezpečnosti až do nejvyšší třídy WK6 (dle DIN V ENV 1627-1630). U plastového okna (vlivem charakteru a vlastností plastových profilů) lze dosáhnout max. třídy odolnosti WK3.

Více informací můžete získat u našich obchodníků. Článek věnovaný této problematice si můžete přečíst např. zde.

Michal Kružík se ptá Máte odborný personál na montáž oken, zvláště na Systém PKS3?

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
ano, na montáže máme odborný personál. Naši "montážníci" jsou pravidelně proškolováni a zároveň jsou při montážích povinni držet se mj. i interních technologických předpisů - s to i při montážích zahrnujících námi certifikovaný systémem PKS3.

Dvořák se ptá Dobrý den, zajímalo by mě zda lze do rámu (Plastové okno 76,rovné křídlo, Deceuninick Prestige - 6 komor) dát izolační trojsklo. Děkuji

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
Plastové okno 76, rovné křídlo lze osadit trojskly. S jejimi použití splňuje např. i přísné požadavky nízkoenergetických staveb a hodnota tepelného prostupu Uw je pod úrovní 0,8.

V případě, že máte zájem o bezplatnou cenovou nabídku oken s trojskly, kontaktujte nás prosím na bezplatné telefonické lince 800 23 00 23, anebo můžete kontatovat přímo někerou z našich poboček, případně můžete využít poptávkový formulář.

Janíková Dana se ptá Dobrý den, už jsem se dočetla, že Vaše profily nejsou z recyklátu, nikde jsem se však také nedočetla, zda jsou Vaše profily třída A, B,... Děkuji za odpověď

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
v naší nabídce jsou jak plastová okna z profilů třídy A, tak třídy B. Je pouze na zákazníkovi, jakou třídu případně preferuje. Popř. jestli preferuje šestikomorový, anebo pětikomorový plastový profil.

Libuše Šuránková se ptá Jak dostat z rámů pozůstatky lepidla od izolepy?

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
pro odstranění zbytků izolepy, popř. jiných nečistot máte několik možností. Jednou z nich je naše speciální čistící sada ve které zároveň obdržíte např. i olej na promazání celoobvodového kování. Další možností jsou benzinové čističe. U těch je ale nutné dbát zvýšené opatrnosti. Naopak nedoporučujeme čistění acetonem, při kterém kde by mohlo dojít s poškození.

Ideální volbou pro doporučení je zmíněná čistíci sada včetně PVC čističe.

Michal se ptá Dobrý den. Nabízíte okna se skrytými panty, případně se skrytým odvodněním? Dále jsem nenašel u "Plastového okna 76" variantu s rovným křídlem. Je možné jej objednat? Děkuji.

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
okna se skrytými panty v naší nabídce nejsou. Jedná se o velmi specifická okna. Skryté odvodnění se řeší formou odvodnění pod rám okna, což ale předpokládá precizní a správné provedení osazení vnějšího parapetu tak, aby případná voda vytékala na parapet a nikoliv za stojku parapetu přímo pod okno a dále do zdiva.

U Plastového okna 76 jsme doposud uvádíme pouze předsazenou variantu, ale od jara tohoto roku náš sortiment rozšiřujeme právě o Vámi zmíněnou rovnou variantu. Toto provedení si již můžete nechat nacenit na našich obchodních zastoupeních, popř. přímo v sídle společnosti. Následně je samozřejmě možné si jej také objednat.

Mareš se ptá Jsou Vaše okna testována na odolnost proti násilnému vniknutí ve smyslu normy ČSN P ENV 1627, poř. uveďte třídy ve vstuhu ke konkrétnímu výrobku. Děkuji Mareš

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
v naší nabídce jsou okna s odolností až do třídy WK3 včetně. Jednotlivé výrobky nejsou testovány, vše dokládáme certifikáty dodavatele celoobvodového kování, tj. firmy Siegenia-Aubi.

Petrová L. se ptá Dobrý den, máme v panelovém domě v Kolíně namontovaná vaší společností plastová bílá okna. Dotazuji se, čím okna umýt a ošetřit před zimou i létem. Děkuji. S pozdravem

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
pro omytí doporučujeme vodu např. s přípravkem Jar. Při čištění nepoužívejte škrabky, drátěnky, atd. mohlo by dojít k poškrábání okna, popř. skla.

Podrobnější informace o údržbě našich oken, o jejich čištění, seřizování, atd. naleznete zde.

Kubíček se ptá Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli dodáváte plastová okna i v jiných barvách než v bílé? Děkuji Kubíček

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
dodávka oknen v určitých barvách je naší standardní nabídkou. Vybírat můžete z několika desítek barev, popř. dřevodekorů (fólií imitujících vzhled dřevěného okna a jeho kresby).

Rádi pro Vás připravíme cenovou nabídku. Pro její zadání nás můžete kontaktovat v regionálních pobočkách, popř. můžete využít poptávkového formuláře PKS okna.

Zdeňka Vindišová se ptá Dobrý den,máme od vaší firmy okna i sítě proti hmyzu a potřebujeme poradit,zda je nutné je na zimu sundat a uschovat,nebo je můžeme ponechat na oknech.Moc děkuji za odpověď

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
pokud sítě zanecháte na oknech, tak se jim v zimním období nic nestane. Je tedy pouze na Vás, jestli si je sundáte a dočasně uschováte, anebo nikoliv.

V. Hospodka se ptá Dobrý den. V rodiném baráku mám namontované okna a dveře od vaší fyrmi.V zadní části baráku jsou balkonové dveře,které jdou zavýrat pouze zevnitř,proto bych se chtěl zeptat zdali by šlo na tyto dveře namontovat nějaké zamykaní z venkovní části pozemku a zdali ho vaše firma montuje a za jakou cenuPředem děkuji za odpověď. S pozdravem V.Hospodka

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
v tomto případě by bylo nutné vyrobit nové balkónové křídlo (rám by zůstal původní), které by bylo širší než to současné. Poté by šlo dát zavírání/zamykání i z venkovní strany

Možnost dodatečné realizace tedy je, ale pro stanovení ceny by bylo vhodné poslat přibližný rozměr balkónových dveří.

Tomáš Vančík se ptá Dobrý den, opravdu si nevím rady, zda zvolit okna dřevěná či plastová. Rád bych trojsklo, ale v případě plastu jsou prý těžší a více namáhají panty. Řeším okna pro rodinný dům, který je starý cca 30 let.

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
máte pravdu, že trojskla jsou oproti dvojsklům těžší, ale nosnost moderních závěsů celoobvodového kování je dostatečná.

Kontaktujte nás prosím na bezplatné zákaznické lince 800 23 00 23 kde budete přepojen na obchodníka se kterým můžete vhodnost volby materiálu oken probrat. Případně Vám může "vypíchnout" výhody jak plastových oken na jedné straně, tak dřevěných oken na druhé straně.

Stanislav Kokolia se ptá Dobrý den, vyrábíte,prosím,i vnitřní žaluzie k plastovým oknům?Děkuji za odpověď.

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
žaluzie k oknům nepatří do našeho výrobního programu. K námi vyrobeným oknů je zákazíkům zajišťujeme přes našeho dodavatele.

Lukáš Nechvíl se ptá Dobrý den, Firma, která mi dělala betonové podlahy, tak mi na okna nalepila igelity nekvalitní páskou. Ta mi teď bohužel nejde dolů. Je spečená jak na sklu, tak na dřevě. Můžete mi prosim vás poradit nějaký vhodný přípravek kterým bych neponičil okna ani glazuru. Přděm děkuji za odpověď, Lukáš Nechvíl

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
doporučili bychom zkusit přípravek s názvem Perchlor,

Marie se ptá Vyrábíte okenice? Popř. jste schopni dodat a namontovat venkovní okenice k Vašim dřevěným oknům?

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
samotné okenice nevyrábíme, ale jsme schopni je zajistit dodavatelsky. Okenice jsou dodávány dodavateli bez povrchové úpravy, kterou poté provádíme současně s okny.

Ivana se ptá Dobry den, ja bych se rada zeptala na sitky do oken, zda vyrabite i ne balkonove dvere, aby byla oteviraci a prosim o nejakou orientacni cenu nebo ceník. Dekuji, Ivana

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
k našim oknům a balkónovým dveřím sííťky proti hmyzu dodáváme. Pro konkrétní cenu za síť je ale nutné znát rozměr sítě a její barevné provedení (bílá barva, hnědá barva, dřevodekory, atd.). Můžeme doporučit kontaktovat našeho nejbližší Obchodní zastoupení a s konkrétní poptávkou, resp. i rozměry si vše nechat nacenit.

Jiří se ptá Dobrý den,mam dotaz na cenu kompletního zateplení rodinného domu za 1 m2. Děkuji.

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
vzhledem k široké škále použitelných materiálů a systémových doplňků nelze podat jednoznačnou odpověď. Cena zateplení také závisí na síle vlastního zateplení, které je stanoveno výpočtem v projektové dokumentaci, jež počítá s tepelnými ztrátami daného objektu.Z toho vyplývá , že cena bez těchto údajů může být stanovena jen velice orientačně. Cena za 1m2 zateplení se obvykle pohybuje v rozmezí 1100 až 1300 Kč.

Dana Studničková se ptá Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda Vaše okna s trojsklem jsou, vzhedem k hmotnosti, vhodná do dřevostavby a jestli jsou, opět vhledem k hmotnosti, závěsy dostatečně pevné, aby za několik let nedošlo k jakémukoliv poškození oken nebo stěn. Děkuji za odpověď Studničková

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
okna s trojsklem dodáváme bez problémů i do dřevostaveb. Jsou vhodná do všech staveb bez ohledu na zaměření.

Kování má nosnost do 130kg, což je dostačující. Pouze doporučujeme před zahájením stavby konzultovat rozměry oken (otvorů) s architektem popř. s případným dodavatelem oken. Okna s trojskly se zpravidla dělají menších rozměrů, než standardní okna s dvojsklem.

Pavel Svejnoha se ptá Dodavate i system pusuvne zdviznych dveri? Bezbarierovy system Dekuji za rychlou reakci

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
ano, tyto dveře zdvižně posuvné máme v našem sortimentu. Jak z materiálu plast, dřevo, tak i hliník.

Stanislav Malík se ptá Dobry den, v letosnim roce jsem si od vas nechal instalovat v rodinnem domu nova plastovy okna (U=1,1). Jsem velice spokojen, pouze v mrazivych dnech dochazi k oroseni oken z vnitrni strany. Vim, ze to neni zavada oken, spise se snazim odstranit priciny. Cely dum je nove zateplen (10 cm polyestyren) ale nedostatecne je zateplen strop nad druhym podlazim, kde zrejme vznika tepely most (ocelove traverzy). Vzdy v noci, kdy se prestane topit dochazi rano k vyraznemu poklesu teploty vzduchu. K roseni oken dochazi prave pouze ve druhem podlazi (nikoli v prvnim). Dotaz zni, zda je mozne odstranit roseni oken dodatecnym zateplenim stropu ? Moc vam dekuji za odpoved!

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
máte pravdu, že problém rosení oken obzvláště v mrazivých dnech je velice častý. Je to dáno i teplotou ve vnitřním prostředí bytu/domu. Při vyšší teplotě je vzduch schopen pojmout více vodních par. Naopak při nižší teplotě dochází k rychlejšímu nasycení vzduchu parami a růstu relativní vlhkosti, následně pak ke kondenzaci vodních par na nejchladnějším místě.

Pokud přistoupíte k zateplení stropního prostoru, mělo by dojít k nárůstu teploty ve vnitřním prostředí a tím tedy i k zamezení rosení oken. Vždy je však nutno pamatovat na správný režim větrání

Šárka se ptá Dobrý den. Chceme si u Vás nechat udělat do novostavby plastová okna včetně vstup.dveří.Je možné dát do vstup.dveří(sklen.výplně) a dveří na terasu(celoprosklenné) sklo, skrz které jde vidět ven, ale nejde skrze něj vidět dovnitř? A jaký je cenový rozdíl u takových dvoukřídlých dveří o rozměru 1800 x 2350- s normálním sklem a tím, přes které není vidět dovnitř. Děkuji moc za odpověĎ. S pozdravem Janáčková.

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
skla, přes která je vidět ven a naopak dovnitř nikoliv jsou v našem sortimentu. Obecně se toto sklo označuje jako "stopsol". Skla jsou různých barev (čirý, šedý, zelený, bronz, modrý). Pouize upozorňujeme, že přes den působí jako zrcadlo, ale ve tmě, když na sebe uvnitř rozsvítíte, je přes skla vidět zvenku dovnitř (stejně jako přes klasická skla).

Pro zjištění cenového rozdílu požádáme o zaslání konkrétní cenovou poptávky a my Vám rádi naceníme oba typy zasklení přímo na míru.

Pavel Adam se ptá Přeji hezký den jako občan který uvažuje o výměně oken prostudovávám Vaše stránky, ale postrádám v nich jeden základní údaj jaká je záruční doba na plastová okna popřípadě jestli je olišná na rámy a okna. S pozdravem Adam.

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
skla, přes která je vidět ven a naopak dovnitř nikoliv jsou v našem sortimentu. Obecně se toto sklo označuje jako "stopsol". Skla jsou různých barev (čirý, šedý, zelený, bronz, modrý). Pouize upozorňujeme, že přes den působí jako zrcadlo, ale ve tmě, když na sebe uvnitř rozsvítíte, je přes skla vidět zvenku dovnitř (stejně jako přes klasická skla).

Délka záruční doby je závislá na zvoleném materiálu oken. Na plastová okna poskytujeme záruku 72 měsíců, na dřevěná okna/eurookna a na hliníková okna 60 měsíců. Záruka u dveřních zámků, žaluzií, rolet, sítí, garážových vrat a elektropohonů je 24 měsíců. Záruční doba počíná běžet dnem předání díla, popř. jeho dílčí části.

Luděk Němec se ptá Vyrábíte též okna s trojitými skly? Děkuji za odpověď

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
skla, přes která je vidět ven a naopak dovnitř nikoliv jsou v našem sortimentu. Obecně se toto sklo označuje jako "stopsol". Skla jsou různých barev (čirý, šedý, zelený, bronz, modrý). Pouize upozorňujeme, že přes den působí jako zrcadlo, ale ve tmě, když na sebe uvnitř rozsvítíte, je přes skla vidět zvenku dovnitř (stejně jako přes klasická skla).

pokud trojitými skly myslíte to, čemu v našem "okenářském slangu" říkáme trojskla, tak ano. Naše výrobky mohou mít podle přání zákazníka jak dvojskla, tak trojskla.

Pavel se ptá Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké jsou standardní rozměry oken,od nejmenších po největší, nebo jestli se dělají pouze přímo na míru?

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
v dnešní době se již téměř všechna okna připravují na míru, tj. po přesném zaměření konkrétního stavebního otvoru. Zákazník tak dostává okno přesně takové jak potřebuje a to včetně vyřešení případných detailů. Již se nemusí starat, jak případně upravit otvor podle typizovaného okna, které někde zakoupil.

Pokud máte zájem o bezplatné zpracování cenové nabídky, jsme Vám k dispozci na bezplatné zákaznické lince 800 23 00 23 anebo na e-mailu okna@pks.cz, kam stačí zaslat rozměry oken.

Martin Brzobohatý se ptá Dobrý den, Mám namonovány posuvné balkonové dveře PKS na nichž není z venovní strany klika (pouze madlo). Chtěl bych se zeptat zda máte v nabídce a zda se dá domontovat mechanismus proti otevírání průvanem. Děkuji.

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
na sklopně posuvné dveře se standardně protiprůvanová pojistka nemontuje. Při systému "klika pouze zevnitř" je možné z venkovní strany doplnit madélko, pro snazší přivírání křídla z venkovní strany. Protiprůvanovou pojistku lze domontovat, ale ta u sklopně posuvných dveří nemá až takový význam, jako u klasických balkonových dveří se závěsy na svislé části.

J.Zralý se ptá Prosím Vás, vyrábíte a montujete lehké plastové posunovací dveře použitelné jako vstupní do koupelny. Děkuji.

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
lehké posuvné dveře nevyrábíme. Vyrábíme pouze z okenních nebo dveřních profilů, které nejsou příliš vhodné používat do interiéru. Jsou pro toto použití příliš masivní.

Mlčúch Peter se ptá Dobry den,chci se zeptat jestli mate v sortimentu pojistky do oken proti otevření malými dětmi.Děkuji

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
ano, pojistky na okna pro zabezpečení před otevřením, např. dětmi, v sortimentu máme. V případě, že o ně máte zájem, zmiňte to prosím ve Vaší poptávce (včetně specifikace ke kterým oknům byste je požadovali) a my Vám je automaticky zahrneme do celkové nabídkové ceny. Další možností jak zabránit nechtěnému otevírání oken jsou zamykatelné okenní kliky, které máme v sortimentu také.

Luboš se ptá Prosím o informaci,zda při výměně špal. oken používáte pro utěsnnění přip. spáry systém i3.O kolik se zvýší cena u okna 18Ox135. Děkuji

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
I3 systém je poněkud rozsáhlé definice, kterou takto nazývá firma Illbruck. My využíváme parotěsné a paropropustné zábrány od konkurenčního výrobce, které jsme "poskládali" do vlastního systému PKS3. Orientační cenu standardu lze nabídnou, ale nemusí být konečná - obzvláště v případě špaletových oken je potřeba osobní prohlídka. Kontaktujte nás, systém Vám případně dovysvětlíme a navrhneme optimální řešení.

Poláková Lenka se ptá Dobrý den, chtela bych se zeptat, jestli nabízíte i sítky do oken a balkonových dveří. Dekuju

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
ano, v rámci dodávky našich výrobků (oken) nabízíme i síťky do oken a balkónových dveří. Současně nabízíme k oknům i jiné doplňky jako jsou vnitřní a vnější parapety, žaluzie, atd.

Voprsal se ptá Dobry den, rad bych se Vas zeptal, jak casove narocna by byla vyroba jednoho plastoveho okna od zadani pozadovanych rozmeru. Jednalo by se o specificky tvar(cca: 0,8m vysoke x 4m siroke), kdy by pouze cast byla oteviraci. Okno by bylo osazeno do dreven

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
předpokládáme, že časovou náročností myslíte to, za jak dlouho, co oslovíte naší firmu, Vám bude prvek namontován do patřičného otvoru. Jednotlivé kroky zakázy jsou popsany v jiné části naší poradky, ale všeobecně platí, že od podpisu smlouvy po montáž je u standardních barevností (bílá, zlatý dub, ořech, tmavý dub) cca 4-5 týdnů. U ostatních dekorů cca 6 týdnů.

H. Veselá se ptá Vyrábíte dřevěné dveře i na míru a dle vlastního přání, anebo vyrábíte pouze typové dveře?

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
dřevěné vchodové dveře vyrábíme přesně podle Vašich požadavků a přání. Pokud byste chtěla vyrobit dveře dle vlastního návrhu, stačí nám návrh ukázat. Dřevo jako materiál umožňuje téměř libovolné tvarování a členění.

Karel Machovec se ptá Mohu si objednat okna bez montáže? Mohu si sám provést montáž oken?

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
ano, můžete si objednat pouze dodávku oken a montáž si provést svépomocí. Spíše Vám doporučíme ale montáž naší firmou, kdy máte zaručenou odbornost.

Tomáš se ptá Mají Vaše okna mikroventilaci? Je i jiným způsob, jak zajistit "přirozené" větrání? Děkuji.

PKS okna a.s. odpovídají Dobrý den,
ano, je standardem, že naše otvíravě sklopná okna mají mikroventilaci. Ta zajišťuje částečnou výměnu vzduchu v místnosti, ale výrazně snižuje bezpečnost – při použití mikroventilace je okno svým způsobem otevřené. Další způsob, jak zajistit výměnu vzduchu v místnosti je použití např. větrací klapky Regel-air, která je k tomuto speciálně uzpůsobena a nevyžaduje „lidský faktor“ – pracuje sama podle venkovní síly větru.