Dvoukřídlá plastová okna - popis

Dvoukřídlá okna se sloupkem

Dvoukřídlá plastová okna se sloupkem se vyznačují sloupkem umístěným v rámu mezi oběma křídly, která disponují klikou a všemi způsoby otvírání: otvíravým, sklopným a otvíravě sklopným. Nejčastěji bývají obě křídla otvíravě-sklopná. Pro speciální účely je však možné mít druhé křídlo pouze sklopné, nebo např. pouze otvíravé. Anebo také fixní (nelze otvírat).

Výhodou dvoukřídlého okna se sloupkem je možnost větší šířky, a to až 240 cm (v závislosti na dalších parametrech jako je použité sklo, apod.). Středový sloupek není nutné umístit do úplného středu, ale přizpůsobit jeho pozici dle přání zákazníka – např. křídla rozdělit v poměru 1/3 nebo 2/3. Nejčastější dělení ale bývá 1/2 a 1/2.

Dvoukřídlá okna bez sloupku (Štulpová okna)

Dvoukřídlá plastová okna se štulpem nemají mezi křídly umístěný sloupek. Při otevření okna dokořán se Vám naskytne široký a ničím nerušený pohled do okolí. Avšak na rozdíl od oken se sloupkem je jejich maximální šířka pouze cca 180 cm (opět v závislosti na dalších parametrech jako je zasklení, výška okna atd.). Dvoukřídlé okno bez sloupku má vždy jen jednu kliku. To způsobí, že pouze jedno křídlo může být otvíravě-sklopné, druhé pak pouze otvíravé.

Libovolné barevné provedení

Základním barevným provedením plastových oken je bílá. Pokud se vám bílá nelíbí či nehodí, máme pro vás připravený vzorník barev plastových oken a dveří, kde naleznete velké množství dalších barevných provedení. Oblíbená je například moderní šedá nebo dekor dřeva ve světlých i tmavých odstínech. Aktuální vzorníky Vám rádi představíme na našich pobočkách.

Při výběru barvy byste měli zohlednit odstín fasády, střechy a celkový styl stavby. To samé pak platí pro interiér, kde vezměte v potaz barvu malby nebo nábytku. Velkou výhodou plastových oken je možnost mít např. barevný dekor z exteriéru a bílou barvu z interiéru, která je univerzálně vhodná ke všem ostatním barvám.

Proč si vybrat dvoukřídlá okna u PKS okna?

PKS okna je firma s dlouholetou tradicí, která si zakládá na kvalitě. Naše okna splňují všechny potřebné normy a předpisy. V nabídce najdete široký výběr dvoukřídlých oken v různých produktových řadách (s odlišnými vícekomorovými systémy) v široké škále barev či dekorů. Vše přizpůsobíme Vašim požadavkům a poradíme s výběrem správného okna.

Pokud potřebujete poradit, zavolejte nám, napište nebo se zastavte na některé z našich poboček, kde Vám zkušený personál pomůže s výběrem dvoukřídlého plastového okna.