Plastová okna – cena a rozměry

Ceník a cenu plastových oken do jisté míry definujete sami svým výběrem. Plastová okna lze v současné době velmi dobře přizpůsobit jednotlivým specifickým požadavkům zákazníků. Jejich cena proto není jednotná, ale liší se podle zvolených parametrů, mezi které patří například rozměry, barevnost, členění oken nebo doplňkové příslušenství.

Abychom vás zároveň nemátli orientačními cenami, připravíme vám kalkulaci (cenu) plastových oken na míru. Jedině tak můžeme přesně vyhovět vašim požadavkům. Pokud máte zájem o kalkulaci (cenu) plastových oken, kontaktujte nás, rádi vám zdarma zašleme cenovou nabídku, ve které uvedeme parametry oken a samozřejmě jejich konkrétní cenu. 

Podle čeho se odvíjí cena plastových oken?

Naše plastová okna jsou díky svým vlastnostem variabilní s širokou škálou použití. Jsou proto vhodná jak do bytu, do domu, tak také do průmyslových či administrativních objektů nebo nízkoenergetických či pasivních domů. Mají vynikající tepelně i akusticky-izolační vlastnosti dané nejen prověřenými okenními systémy firem Deceuninck nebo Kömmerling, a vydrží proto desítky let. To je ostatně také důvod, proč byste si měli dát při na výběru parametrů plastových oken opravdu záležet – budou chránit váš příbytek nebo firmu po opravdu dlouhou dobu.

Moderní profilové systémy firem Deceuninck nebo Kömmerling ze kterých naše okna vyrábíme, umožňují osadit dvojskla i trojskla – přesně podle Vašich potřeb a požadavků.

Přehled plastových oken podle použitého plastového profilu a vlastností
Výrobek Použitý plastový profil – systém Vlastnosti
Plastové okno 76 Systém Deceuninck PRESTIGE Plastové okno 76 ze systému Deceuninck Prestige jsou ideální vyváženou variantou se skvělými tepelně izolačními vlastnostmi a širokou škálou využití od bytů až po nízkoenergetické domy či developerské projekty. Stavební hloubka systému je 76 mm, profil má 6 komor.
Plastové okno 88 Systém Kömmerling 88 Okna ze sedmikomorového systémemu Kömmerling se stavební hloubkou 88 mm dosahují jedinečné hodnoty součinitele prostupu tepla, díky čemuž se výborně hodí do jakékoliv stavby a zejména do pasivních a nízkoenergetických domů.
Plastové okno 76 Systém Kömmerling 76 Okna z pětikomorového systému Kömmerling mají stavební hloubku 76 a společně s Plastovým oknem 76 z profilu Deceuninck Prestige jsou „zlatou střední cestou“ a zásluhou toho jdou okna využít pro všechny typy staveb či objektů.

Jaké parametry ovlivňují cenu plastových oken?

Rozměry okna

Rozměry oken jsou jedním z hlavních parametrů při určování jejich ceny. V případě stavby nemovitosti máte možnost o jejich velikosti společně s projektantem diskutovat a velikost ovlivnit.  Pokud se jedná o výměnu, případně rekonstrukci, jste limitováni již danými rozměry. S ohledem na rozměry platí, čím větší plastová okna poptáváte, tím vyšší bude také jejich cena. Rozměrná okna totiž potřebují více materiálu, větší plochy skel, atd. U větších či nadrozměrných oken bývá náročnější i montáž a manipulace s nimi.

Druh zasklení

Vedle celkových rozměrů oken je velmi důležitým faktorem také to, zda preferujete dvojskla, nebo trojskla. Řiďte se v tomto případě zejména požadavky stavebního projektu na tepelnou a akustickou izolaci a prostup slunečních paprsků u oken. Případně volbu konzultujte s odborníky.

U dvojskel ušetříte určitou finanční částku a takto zasklená okna obvykle propustí více slunečního záření a umožní tím větší tepelné zisky, na druhou stranu plastová okna s trojskly obvykle lépe izolují. O tom, jaká skla vybrat (dvojskla či trojskla) může častokrát rozhodovat i orientace objektu s ohledem na světové strany.

Členění oken

Technologie dnes umožňují daleko flexibilnější možnosti, co se týká možností otevírání oken. Na výběr máte z pouze otevíraných oken, oken se sklopným systémem, nebo kombinace obojího, tedy otvíravě sklopných plastových oken. Je možné samozřejmě vyrobit také fixní okna, která otevírat vůbec nelze. U balkonových dveří můžete navíc zvolit, kromě klasických otvíravých balkonových dveří, i posuvné dveře. V tom případě můžete volit mezi sklopně posuvnými nebo zdvižně posuvnými dřevěnými balkonovými dveřmi.

Systém členění plastových oken a dveří často záleží také na architektuře nemovitosti. Pokud se potřebujete ohledně systému jejich otevírání poradit, neváhejte se obrátit na naše zkušené odborníky, kteří vám rádi poradí.

Kování

U našich plastových oken využíváme okenní kování TITAN AF od německé společnosti Siegenia, které disponuje jedněmi z nejlepších charakteristik. Má například otočné hřibové čepy, které zajišťují komfortní ovládání. Samozřejmostí je účinná mikro ventilace, která pomáhá cirkulaci vzduchu.

Design

Dalším parametrem, který je však při výběru plastových oken neméně důležitý jako ostatní, je jejich vzhled. Chápeme důležitost příjemného estetického zážitku, jenž mají okna navodit, nabízíme proto velké množství barevných variant od klasické bílé až po moderní trendové šedé. Vybírat můžete i z věrných imitací různých typů dřevin.

Chcete se o našich plastových oknech a procesu naší výroby dozvědět více? Připravili jsme pro vás sérii videí z výroby, ve kterých uvidíte hlavní procesy při výrobě oken.

Zaujala vás naše nabídka nebo máte další otázky?
Zavolejte nám Vyplňte nezávaznou poptávku Zabere Vám to jen 3 minuty
Vyhledejte nejbližší
Pobočku
Vyhledat kontakt