Trojkřídlá plastová okna - popis

Trojkřídlá okna se sloupkem

Plastová okna trojkřídlá se sloupkem se vyznačují sloupkem umístěným mezi křídly. Mohou být s jedním sloupkem a štulpem, anebo se dvěma sloupky.

S jedním sloupkem a jedním štulpem

V běžném provedení s jedním sloupkem bude křídlo, které je odděleno sloupkem otvíravě-sklopné. Další část okna budou tvořit dvě křídla „na štulp“ kde jedno bude otvíravě sklopné a druhé pouze otvíravé. To znamená, že při otevření všech křídel bude v okně pouze jeden svislý sloupek. Navíc není nutné mít okno přesně rozdělené na třetiny, můžete změnit poměr velikosti křídel, ovšem jak již bylo zmíněno, nejčastěji se volí poměr 1/3. tzn. všechna křídla stejně velká.

Se dvěma sloupky

Tato varianta se využívá zejména pro velmi široká okna, popř. kvůli estetickému či funkčnímu pohledu, kdy je potřeba zajistit např. u každého křídla otevírání i sklápění. Dva sloupky zajisté přispějí k lepší statice konstrukce celého okna, a proto je možné zvolit větší šířku okna. Šířka okna se v tomto případě může pohybovat do cca 400 cm (v závislosti na výrobkové řadě, použitém skle, atd.). Mezi způsoby otvírání křídel zde patří otvíravé, sklopné i otvíravě-sklopné. Lze samozřejmě vyrobit např. jedno z křídel fixní (neotvíravé).

Jiné barvy venku a vevnitř

Trojkřídlá okna se vyrábějí nejen v bílé barvě. Nehodí se vám bílá? Na výběr máte ze širokého vzorníku barev pro plastová okna i dveře. Zaujme vás moderní antracitově šedá nebo nějaký z dřevodekorů? Aktuální vzorníky Vám rádi představíme na našich pobočkách.

Barvu okna do exteriéru promýšlejte s ohledem na barevné provedení fasády i celkový styl stavby. Barva do interiéru se u plastových oken nechává nejčastěji bílá. Jedná se o univerzální barvu. S ní se v interiéru pracuje nejlépe. V některých případech si zákazníci volí do interiéru stejnou barvu jako do exteriéru.

Proč si vybrat trojkřídlá okna u PKS okna?

Dejte na kvalitu prověřenou více než třicetiletou tradicí. V PKS okna si plastová okna drží všechny potřebné standardy, splňují veškeré normy a předpisy. Jsou vhodná i pro pasivní a ekologické domy. S novými okny od PKS okna navíc můžete ušetřit až 30 % nákladů na vytápění.

Pokud potřebujete poradit, zavolejte nám, napište nebo se zastavte na některé z našich poboček, kde vám zkušený personál s výběrem trojkřídlého plastového okna rád pomůže.