Den otevřených dveří

Sobota 15. června 2013 - to byl den, kdy jsme uspořádali v pořadí již třetí Den otevřených oken a dveří v naší firmě.

První návštěvníci přicházeli už v devět hodin, o desáté byl firemní areál zcela zaplněn. Přicházeli opět především rodiny s dětmi. Účast 700 lidí trumfla loňský rok. Děti se vydováděly na skákacích hradech a na skluzavce, rozdávali se balónky a bonbóny.

Celé dopoledne moderoval Milan Řezníček z Hitrádia Vysočina, pro děti pořádal soutěžní hry spojené s tančením a zpíváním. Velký zájem dětí byl již tradičně o malování na obličej, které prováděly hostesky z rádia. Když bylo o nejmenší postaráno při loutkové pohádce Zvířátka a loupežníci, rodičům se naskytla chvíle k prohlídce výrobních hal na plastová a dřevěná okna. Mohli se tak přidat ke skupinkám, kterým se od našich techniků dostalo podrobného odborného výkladu.

V průběhu celé akce si výrobní prostory mohli zájemci prohlížet i samovolně. Velký zájem především dospělých vzbudila část programu s tématikou bezpečnosti plastových oken. Při ukázce odolnosti různých druhů okenních skel zájemci viděli pokus o rozbití hodem dlažební kostkou. Bylo ihned jasně vidět, jaký je rozdíl při snaze rozbít obyčejné nebo bezpečnostní sklo. Diváky zaujala i scénka pokusu o vloupání do zavřeného plastového okna. Na vlastní oči viděli, jak těžké je zavřené okno vypáčit. To "zloději" trvalo hodně dlouho, způsoboval velký rachot, a nakonec si musel od hasičů půjčit jejich mnohem větší páčidlo, aby dílo dokonal.

Účel akce, tj. ukázat výrobní prostory veřejnosti a pobavit příchozí rodiny s dětmi, byl splněn. I letos jsme se utvrdili v tom, že v tradici těchto „otevřených dnů“ má smysl pokračovat. A nejen proto, že zaměstnanci i ostatní návštěvníci kromě prohlídek vlastní výroby oken strávili velmi příjemné a zábavné dopoledne se svými dětmi.