Dřevěná okna s originální dřevěnou okapnicí

U většiny nových dřevěných oken se zákazníci setkají s hliníkovou okapnicí na křídlech a na rámu. Ta nemusí být pro některé typy objektů (hlavně těch starších) vhodná. Společnost PKS okna proto kromě své standardní produkce nabízí alternativní řešení v podobě celodřevěné křídlové okapnice. Ta nejenomže dobře vypadá, a vykazuje srovnatelné tepelně izolační vlastnosti jako okapnice hliníková, ale především zachovává dřevěným oknům mnohdy tolik žádaný jednotný ráz. Nabízí tak řešení pro původní venkovská sídla, horské anebo historicky chráněné objekty v městských zónách, kde je jakýkoliv doplněk z jiného materiálu než ze dřeva nežádoucí. Požadavek na dřevěnou okapnici stačí specifikovat při sestavování objednávky.

V posledních letech se vzhled eurooken většiny výrobců na tuzemském trhu sjednotil a svým způsobem do jisté míry unifikoval a sterilizoval. Okna jsou si velmi podobná, nejenom stylově, barevně, ale i konstrukčně, a to včetně klasické hliníkové okapnice. Už jen samotná dřevěná okna od společnosti PKS okna jsou unikátní, a dřevěné řešení okapnice přináší pro řadu investorů, kteří chtějí nová, moderní dřevěná okna, cestu k individualitě. Oproti běžně nabízenému řešení je tato nová spodní část okna s dřevěnou křídlovou okapnicí komplexním provedením, splňujícím tepelně technické a estetické vlastnosti eurooken 21. století, při zachování veškerého komfortu ovládání i životnosti.

Provedení oken s novou dřevěnou okapnicí je volitelně k dispozici u výrobkových řad „Dřevěné okno 78“ a „Dřevěné okno 88“. Jejich jasnou přidanou hodnotou je výjimečnost a určitá nadčasovost. Životnost oken totiž není omezena životností dřevěné křídlové okapnice. V případě poškození, například vnějšími klimatickými vlivy (kroupy), může být poměrně snadno vyměněna. Mezi jejich další nesporné výhody patří autentičnost a vizuální harmonie se stylem stavby. Současně vyhoví i těm nejpřísnějším nárokům na moderní a úsporné bydlení. Vynikají výbornými zvukovými a tepelně izolačními parametry. Jsou tedy vhodná i do náročného městského prostředí a mohou ušetřit nemalé prostředky za vytápění.

Tato inovace byla zařazena nedlouho po představení úplně nového výrobku „Dřevěné okno 100“. Uvedení obou novinek je sekundárním efektem velkorysé investice do zcela nové výrobní technologie v rámci divize Eurokna, která primárně cílila na nižší energetickou náročnost celého procesu výroby oken a současně na vyšší produktivitu práce.

Celý sortiment dřevěných oken naleznete zde