Blog

Nová okna s až 100% dotací

Získat dotaci Nová zelená úsporám Light na nová okna nebo vchodové dveře může být nejen pro řadu seniorů a lidí bez internetového připojení komplikované. Český výrobce otvorových výplní, společnost PKS okna, chce proto všem zájemcům o dotaci pomoci a nabízí jim nejenom kvalitní okna a dveře za rozumnou cenu, ale také pomoc s vyřízením dotace – od cenové nabídky, demontáže a odvozu starých, přes montáž nových otvorových výplní, vč. poradenství, jak a kde o dotaci zažádat.

více informací

Jak ušetřit za teplo v domácnosti: Pomohou nová okna i závěsy

V dnešní době sílí nejen trend šetrnosti k životnímu prostředí, ale s nárůstem cen energií roste i snaha firem a domácností snižovat náklady na teplo. V chladném prostředí ale pracuje a relaxuje rád málokdo.

více informací

Nová zelená úsporám Light: Výměna oken či dveří zdarma. A nejen to

Šetřit se v dnešní nejisté době snaží téměř každý, ale občas už není na čem. Vždy se však vyplatí investovat do kvalitních dveří či oken a do tepelné izolace domu. To teď můžete i v případě, že na stavební úpravy nemáte peníze – Nová zelená úsporám Light je dotační projekt, který vám pomůže získat až 150 000 Kč a díky němuž ještě výrazně ušetříte za vytápění.

více informací

Jak nejlépe umýt okna

Hlavní funkcí oken je prosvětlit interiér a zprostředkovat přirozený kontakt s vnějším prostředím. Jedině s čistými okny je ale tato funkce opravdu naplněna. Navíc okna jsou vizitkou každé domácnosti, takže čistotu oken bychom opravdu neměli podceňovat.

více informací

Široké možnosti dřevohliníkových oken

O tom, že jsou dřevohliníková okna stále častější volbou, není třeba dlouho polemizovat. Předností dřevěných oken je tvarová rozmanitost a vzhled přírodního materiálu, který je vkusný a velmi příjemný.

více informací

Nastává ideální období pro výměnu oken

Výměna oken bývá jedním z nejtěžších rozhodnutí před rekonstrukcí. A přitom zcela neoprávněně. Okna totiž bývají zdrojem mnoha problémů, které se výměnou za kvalitní a odborně namontovaná okna stanou minulostí.

více informací

Ekologická výroba nových dřevěných oken

Společnost PKS okna se v oblasti inovací zaměřuje nejen na pokrok ve vývoji jednotlivých výrobků, ale za mimořádně důležité považuje i změnu přemýšlení o procesu výroby jako takovém. 

více informací

Dřevěná okna jsou vhodná i pro bytové domy

V oblasti materiálu na výrobu nových oken se u nás dlouhodobě těší největší oblibě plast. U bytové a rezidenční výstavby je ale za poslední roky patrný stoupající trend v oblibě dřeva jako výchozího materiálu. I společnost PKS okna, přední český výrobce oken z plastu, dřeva i hliníku, zaznamenává každoroční nárůst produkce dřevěných eurooken.

více informací

Trojkřídlá plastová okna

Trojkřídlá plastová okna jsou vhodná do rodinného domu nebo třeba i na chatu. Oblíbená jsou i při rekonstrukcích a v novostavbách, když chcete mít v interiéru hodně světla.

více informací

Dvoukřídlá plastová okna

Dvoukřídlá plastová okna jsou ideální do každé domácnosti. Hodí se jak do bytu, tak do rodinného domu, novostavby nebo na chalupu.

více informací

PKS okna s novinkou v sortimentu plastových oken

Společnost PKS okna, tradiční český výrobce otvorových výplní z Vysočiny, uvedla na trh novou variantu výrobkové řady Plastové okno 76 z profilového systému Deceuninck Elegant. Ten se vyznačuje minimalismem, přímými liniemi a tolik žádanou elegancí.

více informací

Dřevěná okna s originální dřevěnou okapnicí

U většiny nových dřevěných oken se zákazníci setkají s hliníkovou okapnicí na křídlech a na rámu. Ta nemusí být pro některé typy objektů (hlavně těch starších) vhodná. Společnost PKS okna proto kromě své standardní produkce nabízí alternativní řešení v podobě celodřevěné křídlové okapnice.

více informací