Zdvižně posuvné dveře: elegantní způsob, jak propojit interiér s exteriérem

Spojit interiér s exteriérem a kdykoli pohodlně vyběhnout z domu na zahradu, terasu nebo balkon. Přesně to vám umožní zdvižně posuvné dveře, známé také jako HS portály. Ty představují elegantní, a přitom zcela funkční řešení propojení interiéru s venkovním prostředím.

10530

HS portály elegantně propojí váš domov s exteriérem

HS portály neboli zdvižně posuvné dveře, představují jednu z možností, jak můžete prakticky, ale zároveň i stylově vyřešit vstup na váš balkón, terasu či zahradu. Navíc HS portály poskytují efektivní a velmi moderní řešení ve srovnání s klasickými otvíranými dveřmi, ať už s jejich jednokřídlou nebo i dvoukřídlou variantou.

Výhoda zdvižně posuvných dveří je především v tom, že poskytují vysokou funkčnost, spojenou s dokonalou elegancí a zároveň praktičností. Díky nim můžete nejenom pohodlně procházet mezi interiérovou a exteriérovou částí vašeho domova, ale dokážete obojí spojit v jeden harmonický celek a být tak blíže přírodě.

Komfortnější ovládání, bezpečná manipulace

„Oproti zmíněným klasickým balkónovým dveřím přinášejí zdvižně posuvné dveře eleganci, kterou uvítají nejen hospodyňky. Kromě toho mají také komfortnější ovládání i manipulaci, takže vše zvládnou bez problémů téměř všichni v domácnosti. Jako další důležitý benefit bych zmínil, že HS portály umožňují zajištění otevření v jakékoli poloze. Takže regulace větrání je vždy snadná a bezpečná,“ vysvětluje Miroslav Bukáček, obchodní ředitel společnosti PKS okna, která patří mezi 3 největší výrobce stavebních výplní (oken a dveří) v České republice.

Zdvižně posuvné dveře fungují na vlastní kolejnici

Princip ovládání zdvižně posuvných dveří je velmi jednoduchý. Posuvné křídlo používá k pohybu vlastní kolejnici, to znamená, že křídlo od rámu neodskakuje, jako je tomu např. u sklopně posuvných dveří. Tím, že se dveře neotevírají pohybem k sobě/od sebe, jako klasické dveře, zároveň šetříte i místo v okolí dveří. Navíc vše ovládáte jednoduše jednou velkou klikou. A právě kombinace všech těchto vlastností vede k tomu, že jsou pro HS portály stále častěji jasnou první volbou.

Přesvědčte se sami o jednoduchosti ovládání zdvižně posuvných dveří. Dveře z firmy PKS okna si můžete vyzkoušet na kterékoliv pobočce sami, nebo se podívejte na produktová videa, která vám představí všechny výhody jednotlivých typů posuvných dveří.

Ovládat HS portál zvládne každý

Zatímco mladší členové domácnosti ocení snadnou ovladatelnost HS portálů, ti starší pak jistě budou nadšeni z jejich bezbariérovosti. Díky ní zůstane prostup mezi zahradou a domem stejně komfortní pro dětský kočárek, tak třeba i pro invalidní vozík. Například průchod z moderní kuchyně rovnou na terasu může být velice elegantním řešením.

„Za další nezanedbatelný bonus bych pak označil to, že zdvižně posuvné dveře přímo vybízejí k velkým a širokým prostupům, protože zpravidla mívají délku až několik metrů. S klasickými balkónovými dveřmi se tak nedokážou vůbec srovnávat. Už proto, že kromě komfortu vám přinesou také více přirozeného denního světla, takže váš interiér osvětlí a ještě více tak podtrhnou propojení s přírodou,“ komentuje další výhody HS portálů Bukáček.

Vhodné řešení i pro starší domy

HS portály přitom nejsou, jak by se na první pohled mohlo zdát, řešením jen pro novostavby. Bez obav si je totiž můžete pořídit i pro rekonstrukce starších objektů, kterým dodají nadčasovost a nádech moderních prvků. Navíc jsou vždy vyráběné na míru konkrétnímu stavebnímu otvoru.

„Společnost PKS okna, jako jeden z mála tuzemských výrobců, vyrábí HS portály jak z plastových, tak z hliníkových, ale i dřevěných profilů. Takže náš zákazník není nijak limitován ani výběrem materiálu, ani barevným provedením. Samozřejmě HS portály a jejich provedení naprosto korespondují a ladí např. i s dodávanými okny,“ uzavírá Miroslav Bukáček.

Pokud se chcete poradit, nebo zjistit další možnosti, stačí vyplnit nezávaznou poptávku a my vás budeme obratem kontaktovat.