Menu

Jak vybrat a koupit ta správná okna

Jak vybrat okna

Ať už budete vybírat nová dřevěná, hliníková nebo plastová okna do domu či bytu můžete se rozhodovat podle různých kritérií. Z naší mnohaleté zkušenosti víme, že před vlastní koupí oken je velmi důležité zvážit některé klíčové faktory a odpovědět si na hlavní otázky týkající se finálního výběru.

Přemýšlíte-li nad výběrem konkrétního typu oken, zkuste si nejprve odpovědět na níže uvedené otázky. Pomohou vám lépe se rozhodnout, zdali jsou pro vás lepší dřevěná okna, plastová okna nebo hliníková okna.

Následně můžete vybraný typ oken objednat nebo si nechat zaslat ceny plastových oken od specializované firmy.

 • 2441

  Jaký materiál zvolit? Dřevěná okna, plastová okna, nebo hliníková okna?

  Volba materiálu pro výrobu oken je zcela subjektivní záležitost. Rozhodnutí je opravdu jen na vás.

  Plastová okna jsou moderní, takřka bezúdržbová a mají dlouhou životnost. Dřevěná okna nabízejí skvělé vlastnosti léty prověřeného přírodního materiálu. Hliníková okna mají nadčasový design, jsou velmi moderní a kvalitní.

  PKS okna pro vás vyrobíme ze všech uvedených materiálů. U nás si můžete objednat dřevěná okna, plastová okna i hliníková okna.

  Nebudeme vás přemlouvat na jeden konkrétní materiál. Z vlastní zkušenosti víme, že každý materiál má svá pro i proti a výběr oken proto ovlivňuje řada faktorů, například typ a charakteru domu, pro který kvalitní okna vybíráte.

 • 2442

  Jaké bude členění oken? Potřebujete okna pevná, sklopná, posuvná, nebo shrnovací?

  Rozměry oken jsou v mnoha případech dány původním otvorem ve zdi, u novostaveb pak projektem. Co se týká dělení oken nebo způsobu jejich otevírání, lze vyrobit téměř cokoliv.

  Záleží na vaší představivosti, požadavcích a potřebách. V případě, že se nemůžete sami rozhodnou, jaké je pro vás ideální členění a otevírání oken, neváhejte se obrátit na nás a kontaktovat naše pracovníky, kteří vám rádi poradí.

  Díky mnohaleté praxi a bohatým zkušenostem vám připravíme optimální řešení na míru.

 • 2443

  Jaká okna vyžadují největší péči?

  V tomto platí jednoduché pořadí. Nejméně náročná na údržbu (téměř bezúdržbové) jsou plastová okna a také hliníková okna.

  Nejvíce náročná jsou dřevěná okna, kde se údržba týká zejména povrchové lazury (tenké vrstvy barvy). Ve výsledku se vás ale odmění nezaměnitelným přírodním vzhledem a velmi dobrými termoizolačními schopnostmi.

  Základní údržba oken, jako např. umytí skla a promazání kování je vyžadován u všech typů bez ohledu na použitý materiál (plast, dřevo, hliník).

 • 2444

  Jaká bude barva nových oken?

  Nejobtížnější rozhodování bude u barvy hliníkových oken, které je možné vyrobit v jakémkoliv odstínu vzorníku RAL.

  Využití barev dle RAL je možné i u dřevěných oken, u kterých ale více doporučujeme použít lazury dle vzorníku PKS okna a.s., se kterými vynikne přírodní „kresba dřeva“ a barvy dřevěných oken tak budou daleko věrnější.

  Nejmenší výběr je u barvy plastových oken, kde jsme omezeni škálou speciálních fólií, např. s dřevodekory.

 • 2445

  Jaká je cena nových oken s ohledem na typ okenního profilu?

  Nejlevnější jsou jednoznačně plastová okna. Následně dřevěná okna, nejvíce utratíte za hliníková okna. Plastová okna jsou dnes základním standardem, proto jsou také nejlevnější. Hliníková okna, případně dřevohliníková okna jsou velmi moderní, kvalitní a nadčasová okna s puncem luxusu. Tomu odpovídá také jejich cena.

Jak koupit okna

Předvýrobní fáze

Než začneme Vaše okna v našich provozovnách vyrábět, je třeba vše důležité vyjasnit. Proto Vám nejprve bezplatně zpracujeme cenovou nabídku, která je poté přílohou obchodní smlouvy.

 • 2441

  Oslovení firmy PKS okna a.s.

  Oslovit nás můžete osobně, telefonicky či e-mailem. Můžete nám zaslat nezávaznou poptávku. Doporučujeme osobní kontakt s ohledem na možnost vše probrat detailně.

 • 2442

  Bezplatné zpracování nezávazné cenové nabídky

  Do tří pracovních dnů Vám bezplatně na základě zadání a konzultací pro Vás zpracujeme cenovou nabídku a zašleme na Vaši adresu či doručíme osobně.

 • 2443

  Vyjasnění a odsouhlasení cenové nabídky, podpis smlouvy

  Po odsouhlasení nabídky a upřesnění doplňků a platebních podmínek připravíme návrh smlouvy na Vaše okna a opět ji zašleme či doručíme osobně.

Zahájení a vyrobení okna

Před vlastní výrobou Vašich oken vždy probíhá odborné zaměření výrobních rozměrů našimi techniky přímo u Vás v domě či bytě. Teprve až na základě těchto přesných hodnot probíhá výroba Vámi požadovaných oken.

 • 2444

  Zaplacení zálohy na zakázku

  Naše obvyklé platební podmínky obsahují zálohu při podpisu smlouvy ve výši 75%. Po zaplacení této zálohy se daná zakázka připravuje do výrobního procesu.

 • 2445

  Odborné předvýrobní zaměření otvorů technikem naší firmy na místě

  Ověření a přesnější zaměření rozměrů oken specializovaným technikem PKS okna a.s., který opět s Vámi probere veškeré příslušenství, doplňky a případně opraví případné odchylky od rozměrů uvedených v cenové nabídce a smlouvě. Následně vyhotoví výrobní dokumentaci.

 • 2446

  Vlastní výroba nových oken a dveří v našich výrobních provozech

  po Vašem odsouhlasení výrobní dokumentace se zahajuje vlastní výroba oken, které přesně odpovídají vašim požadavkům i technickým normám.

Po vyrobení okna

Samotnou výrobou oken vše nekončí. Okna Vám samozřejmě odborně namontujeme a naši montážníci Vám i vysvětlí, jak je obsluhovat a jak se o ně starat. Pokud byste následně potřebovali provést servisní zásah tak stačí zavolat na naši bezplatnou servisní linku 800 230024 a my se o vše postaráme.

 • 2447

  Expedice a montáž nových oken ve Vašem domě či bytě

  Expedice z našeho výrobního závodu probíhá obvykle v den montáže. Datum montáže je předem stanoven ve smlouvě a obvykle i týden dopředu znovu telefonicky potvrzen (pro případy typu, že byste měli zpoždění na Vaše stavby právě tímto zabezpečíme např. posun montáže tak, abyste byli spokojeni).

 • 2448

  Úklid, předání díla a návodů k obsluze a údržbě

  Po provedení montáže naši vyškolení montážníci předají dílo objednateli a vysvětlí základní obsluhu. Zároveň předají návod k obsluze a údržbě, kde se dozvíte více informací. Tento návod k údržbě doporučujeme založit společně se smlouvou.

 • 2449

  Zaplacení zbytku ceny za dílo

  Obvykle jeden pracovní den po provedené montáži vystavujeme dle předem dohodnutých platebních podmínek konečnou fakturu ve výši 25% z ceny díla, kterou zasíláme na Vaši adresu k proplacení.

Rychlá navigace