Barevnost plastových oken: je z čeho vybírat

Výběr plastových oken pro dům či byt vašich snů, není tak jednoduchý jak by si člověk přál. Když se konečně zorientujete v pojmech jako pasivní domy, zvuková izolace nebo koeficient tepelného prostupu máte téměř vyhráno. Za odměnu pak můžete několik dní a nocí přemítat, jakou že to vlastně chcete barvu pro nová plastová okna…

Barevné fólie oživí vaše plastová okna

Dnes už dávno neplatí, že plastová okna musí být pouze bílá. Díky technice kašírování oken barevnou fólií se škála barev, které máte na výběr rozšířila natolik, že si jen těžko nenajdete tu svoji.

Technika kašírování představuje nalepení kvalitní a mimořádně odolné fólie na bázi PVC na jednotlivé plastové profily ze který se následně skládá (vyrábí) okno - rám, křídlo, zaklívací lišta, sloupek, atd.

Výhodou takto nalepených barevných fólií je dlouhodobá barevná stálost, snadná péče a výjimečná odolnost proti extrémním teplotám a UV záření. I přestože jsou fólie velmi odolné je třeba dbát zvýšené opatrnosti např. při montáži oken, popř. při čištění a umývání oken (nikdy nepoužívejte ostré předměty, atd.) Pokud by i přes zvýšenou opatrnost došlo k poškození fólie, lze provést alespoň základní opravu pomocí tzn. korekčních fixů.

Není dřevo jako dřevo

Barevná okna je samozřejmě dobré vybírat v závislosti na objektu, do kterého budou zasazeny. Pamatujte ale, že okna mají především podtrhovat jedinečnost objektu a ztvárnění fasády, je proto více než vhodné volit jejich barvu v závislosti na stylu a celkovém vzhledu budovy.

Dřevěná okna, neboli eurookna, se v dnešní době chlubí velmi dobrými izolačními vlastnostmi a vysokou odolností proti vnějším vlivům, avšak vyžadují častější a citlivější údržbu a péči. Vizuálního efektu dřevěných oken ale můžete docílit s i plastovými okny – pokud zvolíte plastová okna s barevnou úpravou v tradičních odstínech s jemnou kresbou dřeva.

Barevnost oken slaďte s interiérem

Při výběru barvy oken je dobré počítat nejen s barvou fasády, ale také plánovat zařízení interiéru. Neutrální barva se hodí prakticky do jakékoliv místnosti, naopak je velmi těžké sladit jednu výraznou barvu oken se všemi místnostmi v daném objektu. Pokud si nejste jisti např. budoucí výmalbou místností, můžete zvolit plastová okna s “dřevodekorem” z exteriéru a s bílým provedením z interiéru. Bílá barva z interiéru vám umožní nepřeberné množství kombinací pro výmalbu. Vše tedy záleží na vaší představě a designerských schopnostech.

Ať už jste rozhodnutí, nebo potřebujete poradit, neváhejte kontaktovat naše profesionály. Rádi vám poradí nebo rovnou vytvoří kalkulaci oken přímo na míru právě vám.