Eurookna - skvělé řešení oken pro moderní bydlení

8 důvodů, proč si vybrat eurookna

Dřevěná okna, popř. chcete-li eurookna, vyrábíme z třívrstvých a čtyřvrstvých eurohranolů podle profilového systému okna. Dřevěná okna jsou generacemi prověřená klasika, která se perfektně hodí do moderních novostaveb i starších rekonstruovaných bytů a domů. Pro historické objekty, popř. pro vesnické usedlosti či starší domy, pro vás vyrobíme i špaletová (kastlová okna). Zachováte si tím celkový vzhled a dojem vašeho domu a přitom získáte nová okna s moderními parametry. Dřevěná okna vás však obecně kromě estetické stránky potěší také svou funkčností, protože:

 • jejich životnost dosahuje mnoho desítek let
 • mají příjemný přírodní vzhled
 • nabízejí širokou škálu tvarových a rozměrových řešení
 • disponují výborné tepelně-izolační vlastnosti
 • vynikají vysokou tvarovou stálostí
 • jsou hygienicky a ekologicky nezávadná
 • můžete si vybrat ze široké nabídky barev
 • a navíc se snadno ovládají
Eurookna

Proč si vybrat právě eurookna?

Oproti dřívějším oknům jsou eurookna vyráběna z vícevrstvých lepených hranolů poskytujících celému oknu pevný rám, proto vynikají tvarovou stabilitou a rozměrovou stálostí. Kvalitu hranolů, které zpracováváme, si pravidelně prověřujeme a kontrolujeme. Díky tomu můžete eurookna použít jako řešení malých okýnek roubenky, i pro zasklení velkých ploch u teras, a to i u pasivních a nízkoenergetických staveb. Moderní okna jsou také osazena izolačními skly, a tak mají skvělé tepelně izolační vlastnosti.

Prohlédnout si eurookna

Jak ošetřujeme povrch eurooken?

Povrchově eurookna opatřujeme vybraným základem, impregnací proti dřevokazným a jiným houbám a samozřejmě s pomocí vysokotlakého stříkání i vrchním nátěrem. Povrchová úprava je ekologická, lidskému zdraví nezávadná s využitím vodou ředitelných barev. To okna chrání nejen před vlivy počasí.

Z jakých dřevin eurookna vyrábíme?

Nejčastěji při výrobě eurooken používáme třívrstvé a čtyřvrstvé lepené hranoly ze smrku. Můžete si vybrat i modřínová nebo dubová. Nabízíme i výrobky z tropické dřeviny meranti. Každá z těchto dřevin má i mírně odlišné vlastnosti jako je např. tuhost dřeva, hustota vláken či jejich výraznost. Záleží pouze na vás, čemu dáte přednost.

 • Smrkové dřevo je vůbec nejpoužívanější dřevinou pro výrobu dřevěných oken - eurooken a dřevěných dveří. Zákazníci si ho oblíbili pro jeho variabilitu a dostupnost. Smrkové dřevo je relativně lehké a přitom stejně jako ostatní námi používané dřeviny tvarově stálé.

 • Meranti je tropická dřevina připomínající svou strukturou dubové dřevo. Má menší hustotu, a je proto lehčí než dubové dřevo, nabízí však výraznou strukturu, která ještě více podtrhuje to, že se jedná o přírodní materiál. Meranti vás může tedy zaujmout nejen jistou mírou exotiky, ale i zmíněnou výraznější přírodní kresbou.

 • Modřín je tradiční dřevina jejíž předností je vyšší tvrdost a jedinečná kresba. Pravidelná struktura navozuje vysoce estetický dojem. Modřín vyniká přirozenou odolností i vlivem specifického obsahu pryskyřice.

 • Dubové dřevo patří k těžkým a tvrdým dřevinám, které nejdéle vzdorují povětrnostním vlivům i zubu času. Jedná se o naprostou špičku v oblasti dřevěných oken. Eurookna vyrobená z dubového dřeva vynikají dlouhou životnost a odolností. I přesto, že patří k nejnákladnějším řešením dřevěných oken, byla dubová okna a dveře vždy součástí staveb různých typů – od domků, přes statky, až po šlechtická sídla. A vždy byla jejich ozdobou.

Eurookna nejsou jen rámy

Kromě samotných rámů vám na míru přizpůsobíme také zasklení eurooken. Vybrat si můžete mezi izolačními dvojskly či trojskly v různých variantách. Každý typ skla totiž může poskytovat odlišnou tepelnou či akustickou izolaci. Samozřejmě si můžete vybrat i skla s určitým vzorem – ornamentem. Skla více či méně průhledná, popř. i bezpečnostní, která dokonale splňují nejen podmínky pojišťoven pro pojištění majetku, ale zejména zvyšují ochranu a zabezpečení. Bezpečnost vašeho domova zvyšuje také moderní kování s mikroventilací a bezpečnostními body.

Podívejte se na naše eurookna a zavolejte nám nebo zašlete svou poptávku. Připravíme vám cenovou nabídku zdarma a eurookna vám vyrobíme na míru.

Prohlédněte si také naši nabídku plastových oken a hliníkových oken.

Zaujala vás naše nabídka nebo máte další otázky?
Zavolejte nám Vyplňte nezávaznou poptávku Zabere Vám to jen 3 minuty
Vyhledejte nejbližší
Pobočku
Vyhledat kontakt