Okna pro pasivní domy: snižte výdaje za energie

Rodinné domy v pasivním standardu musí splňovat přísná kritéria v oblasti energetických úspor. Na plášť domu jsou proto kladeny vysoké nároky z pohledu tepelné propustnosti a izolačních schopností. A díky tomu, že jsou okna součástí obvodového pláště, musí také splňovat nejnáročnější tepelně-technické požadavky.

Dlouhodobé energetické úspory a vysoké tepelně-izolační vlastnosti zaručují jak tradiční dřevěná okna, tak i moderní hliníková okna nebo dnes velmi populární plastová anebo i dřevěná okna pro pasivní domy.

Jakými okny osadit dům v nízkoenergetickém či pasivním standardu?

důmPří výběru oken pro pasivní domy se zaměřte především na technické parametry prostupnosti tepla a následně také na montáž oken a odborné provedení připojovací spáry, která je v tomto případě neméně důležitá. Výběr materiálu, ze kterého jsou okna vyrobena, není z hlediska tepelně-izolačních schopností oken až tak rozhodující. Každý typ materiálu, tedy dřevo, plast, hliník, má své výhody a samozřejmě také nevýhody, především z pohledu údržby, vzhledu a ceny.

Ať už tedy vyberete plastová, hliníková či dřevěná okna (tzv. eurookna) pro pasivní domy, důležité je, aby propustnost tepla celým oknem byla maximálně Uw=0,8 W/(m2.K). O této hodnotě rozhodují zejména dva důležité faktory – funkční vlastnosti rámu a použité zasklení. Současně je nutné okna správně usadit a utěsnit do obvodového pláště domu. Doporučujeme proto odbornou montáž specializovanou firmou (nejlépe přímo výrobce oken, jež vám zároveň okna namontuje), která zaručí, že budou okna správně usazena, ukotvena a utěsněna.

Plastová okna pro pasivní domy

Rozhodnete-li se osadit svůj rodinný dům v pasivním standardu plastovými okny, ideálním řešením je Plastové okno 88, které zaručuje vysoký standard teplené i protihlukové izolace. Tento typ plastového okna se od jiných odlišuje inovativní konstrukcí rámu, která je navržena tak, aby maximálně eliminovala tepelné mosty a propustnost tepla plastovým profilem.

Díky křídlu a osazení plastového profilu trojsklem, je tento typ ideální pro pasivní a nízkoenergetické domy.

Plastová okna 88 pro pasívní domy mají řadu výhod

  • Výrazná úspora energie a šetrnost k životnímu prostředí
  • Tepelná propustnost okna Uw 0,72 - 0,96 W/(m2.K) při využití izolačního trojskla
  • Stavební hloubka rámu 88 mm
  • Odolnost proti nepříznivým vlivům počasí
  • Eliminace hluku z vnějšku
  • Jednoduchá údržba a servis
  • Široká škála barevných odstínů a povrchových variant

Ceny plastových oken pro pasivní domy na webu nehledejte

Ceny oken pro pasivní domy na webu neuvádíme. Snažíme se co nejvíce přizpůsobit potřebám zákazníků, proto jednotlivé ceny oken počítáme vždy s maximálním ohledem na konkrétní představy zákazníků a parametry projektů. Zároveň ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně a snažíme se o nalezení co nejvhodnějšího řešení.