Tipy a návody

PKS okna s novinkou v sortimentu plastových oken

Společnost PKS okna, tradiční český výrobce otvorových výplní z Vysočiny, uvedla na trh novou variantu výrobkové řady Plastové okno 76 z profilového systému Deceuninck Elegant. Ten se vyznačuje minimalismem, přímými liniemi a tolik žádanou elegancí.

více informací

Dřevěná okna s originální dřevěnou okapnicí

U většiny nových dřevěných oken se zákazníci setkají s hliníkovou okapnicí na křídlech a na rámu. Ta nemusí být pro některé typy objektů (hlavně těch starších) vhodná. Společnost PKS okna proto kromě své standardní produkce nabízí alternativní řešení v podobě celodřevěné křídlové okapnice.

více informací

Jak nejlépe umýt okna a žaluzie, rychle a bez šmouh

Okna jsou vizitkou domácnosti. Přinášíme vám jednoduchý a kompletní návod, jak dokonale umýt okna i žaluzie bez šmouh. Dozvíte se, jaké pomůcky vám mytí oken maximálně usnadní a hlavně, jaký postup mytí oken je správný. Rozlouskneme také otázky mytí oken jarem či mytí oken v těhotenství.

více informací

Rosení oken, proč vzniká a jak mu předejít

S rosením oken se můžeme setkat v nejedné domácnosti. Ačkoliv jde o zcela přirozený jev, je pochopitelné, že spousta lidí jej vnímá jako problém, který se snaží odstranit. Ještě než se do toho pustíme, podívejme se, jak a proč rosení oken vzniká a hlavně, jak mu co nejefektivněji předcházet.

více informací

Jak odhlučnit okna a dveře

Hluk z rušné ulice nebo sousedovy sekačky patří mezi zvuky, které nás leckdy dokážou dohnat k šílenství. Ať už vás doma trápí jakýkoliv hluk zvenčí narušující váš spánek nebo denní režim, potěšíme vás – řešení existuje. Přinášíme vám efektivní návod, jak nejlépe odhlučnit okna a dveře.

více informací

Jak správně větrat

Správné větrání je základem zdravého interiéru, ale podílí se i na zdraví člověka. Mnoho lidí ho však stále podceňuje a mnohdy netuší, že jinak by měli větrat v zimě a jinak v létě. Přinášíme vám jednoduchý a komplexní návod, jak správně větrat v závislosti na ročním období i typu místnosti.

více informací

Důležité parametry plastových oken

Pro správné posouzení kvality výrobku a jeho ceny je vhodné mít nastudované základní parametry plastových oken, které určují jejich užitnou hodnotu, a mění se u jednotlivých modelů společně s cenou. Není velkým překvapením, že se na diskusních fórech a od různých „znalců“ dozvíte matoucí a nepřesné informace, zejména o parametrech, které v průběhu vývoje technologií od minulého století přestaly být pro kvalitu plastových oken určující, a ztratily se tak i ze závazných technických norem.

více informací

Jak je to s trojsklem a solárními zisky?

Zasklení okenních otvorů izolačním trojsklem přináší výrazné zlepšení tepelného komfortu v interiéru v průběhu topné sezóny, nižší nárůst teploty v místnostech během léta a obecně výraznou úsporu na všech souvisejících nákladech. Často diskutovaným tématem ve spojitosti s trojsklem je ovšem problematika solárních zisků.

více informací

Využijte výhod poptávkového formuláře

Výroba plastových oken na míru je technicky náročný proces, který vyžaduje precizní specifikaci a přípravu prováděcích dokumentů. Dá se říci, že celý proces začíná již samotnou poptávkou. Pokud při poptávce oken (případně dveří nebo zimní zahrady) využijete připravený on-line formulář a připojíte k němu všechny potřebné informace, pomůžete nám celý proces urychlit a zjednodušit. A výsledná cenová nabídka k Vám poté dorazí o poznání dříve.

více informací

Jak poznáte kvalitní plastová okna

Neustálý tlak zákazníků vede řadu výrobců plastových oken ke snižování tržních cen svých výrobků, což sebou logicky přináší pokles kvality. Ruku v ruce s tím se na internetu stále častěji objevují akční nabídky na plastová okna za pár korun. Je však možné za tak malou částku vyrobit funkční výrobek? Na co si dát pozor a podle čeho poznat skutečnou kvalitu?

více informací

Kolik a jakým způsobem plastová okna šetří náklady

V prostorách se starými nekvalitními okny dochází vlivem netěsností k tepelným ztrátám až do výšky 40 % celkových nákladů na vytápění. Není divu, že výměna starých netěsnících oken za moderní bývá prvním a nejvýraznějším krokem zateplování a úspory nákladů.

více informací

Když už víte, že chcete plastová okna

Stavíte nebo zateplujete dům a rozhodli jste se pro plastová okna? Přemýšleli jste, který typ plastových oken zvolit? Ne všechna plastová okna je totiž možné využití u některých specifických typů staveb, jako jsou například pasivní domy nebo průmyslové objekty. Pokud se tedy rozhodujete, jaký konkrétní typ plastových oken je ideální pro váš dům, byt či průmyslový objekt, inspiraci najdete v našem článku.

více informací