Tipy a návody

Jak nejlépe umýt okna

Hlavní funkcí oken je prosvětlit interiér a zprostředkovat přirozený kontakt s vnějším prostředím. Jedině s čistými okny je ale tato funkce opravdu naplněna. Navíc okna jsou vizitkou každé domácnosti, takže čistotu oken bychom opravdu neměli podceňovat.

více informací

Široké možnosti dřevohliníkových oken

O tom, že jsou dřevohliníková okna stále častější volbou, není třeba dlouho polemizovat. Předností dřevěných oken je tvarová rozmanitost a vzhled přírodního materiálu, který je vkusný a velmi příjemný.

více informací

Nastává ideální období pro výměnu oken

Výměna oken bývá jedním z nejtěžších rozhodnutí před rekonstrukcí. A přitom zcela neoprávněně. Okna totiž bývají zdrojem mnoha problémů, které se výměnou za kvalitní a odborně namontovaná okna stanou minulostí.

více informací

Ekologická výroba nových dřevěných oken

Společnost PKS okna se v oblasti inovací zaměřuje nejen na pokrok ve vývoji jednotlivých výrobků, ale za mimořádně důležité považuje i změnu přemýšlení o procesu výroby jako takovém. 

více informací

Dřevěná okna jsou vhodná i pro bytové domy

V oblasti materiálu na výrobu nových oken se u nás dlouhodobě těší největší oblibě plast. U bytové a rezidenční výstavby je ale za poslední roky patrný stoupající trend v oblibě dřeva jako výchozího materiálu. I společnost PKS okna, přední český výrobce oken z plastu, dřeva i hliníku, zaznamenává každoroční nárůst produkce dřevěných eurooken.

více informací

Trojkřídlá plastová okna

Trojkřídlá plastová okna jsou vhodná do rodinného domu nebo třeba i na chatu. Oblíbená jsou i při rekonstrukcích a v novostavbách, když chcete mít v interiéru hodně světla.

více informací

Dvoukřídlá plastová okna

Dvoukřídlá plastová okna jsou ideální do každé domácnosti. Hodí se jak do bytu, tak do rodinného domu, novostavby nebo na chalupu.

více informací

PKS okna s novinkou v sortimentu plastových oken

Společnost PKS okna, tradiční český výrobce otvorových výplní z Vysočiny, uvedla na trh novou variantu výrobkové řady Plastové okno 76 z profilového systému Deceuninck Elegant. Ten se vyznačuje minimalismem, přímými liniemi a tolik žádanou elegancí.

více informací

Dřevěná okna s originální dřevěnou okapnicí

U většiny nových dřevěných oken se zákazníci setkají s hliníkovou okapnicí na křídlech a na rámu. Ta nemusí být pro některé typy objektů (hlavně těch starších) vhodná. Společnost PKS okna proto kromě své standardní produkce nabízí alternativní řešení v podobě celodřevěné křídlové okapnice.

více informací

Jak nejlépe umýt okna a žaluzie, rychle a bez šmouh

Okna jsou vizitkou domácnosti. Přinášíme vám jednoduchý a kompletní návod, jak dokonale umýt okna i žaluzie bez šmouh. Dozvíte se, jaké pomůcky vám mytí oken maximálně usnadní a hlavně, jaký postup mytí oken je správný. Rozlouskneme také otázky mytí oken jarem či mytí oken v těhotenství.

více informací

Rosení oken, proč vzniká a jak mu předejít

S rosením oken se můžeme setkat v nejedné domácnosti. Ačkoliv jde o zcela přirozený jev, je pochopitelné, že spousta lidí jej vnímá jako problém, který se snaží odstranit. Ještě než se do toho pustíme, podívejme se, jak a proč rosení oken vzniká a hlavně, jak mu co nejefektivněji předcházet.

více informací

Jak odhlučnit okna a dveře

Hluk z rušné ulice nebo sousedovy sekačky patří mezi zvuky, které nás leckdy dokážou dohnat k šílenství. Ať už vás doma trápí jakýkoliv hluk zvenčí narušující váš spánek nebo denní režim, potěšíme vás – řešení existuje. Přinášíme vám efektivní návod, jak nejlépe odhlučnit okna a dveře.

více informací