Menu Nezávazně poptat

Tipy a návody

 • Důležité parametry plastových oken

  Pro správné posouzení kvality výrobku a jeho ceny je vhodné mít nastudované základní parametry plastových oken, které určují jejich užitnou hodnotu, a mění se u jednotlivých modelů společně s cenou. Není velkým překvapením, že se na diskusních fórech a od různých „znalců“ dozvíte matoucí a nepřesné informace, zejména o parametrech, které v průběhu vývoje technologií od minulého století přestaly být pro kvalitu plastových oken určující, a ztratily se tak i ze závazných technických norem.

 • Jak je to s trojsklem a solárními zisky?

  Zasklení okenních otvorů izolačním trojsklem přináší výrazné zlepšení tepelného komfortu v interiéru v průběhu topné sezóny, nižší nárůst teploty v místnostech během léta a obecně výraznou úsporu na všech souvisejících nákladech. Často diskutovaným tématem ve spojitosti s trojsklem je ovšem problematika solárních zisků.

 • Využijte výhod poptávkového formuláře

  Výroba plastových oken na míru je technicky náročný proces, který vyžaduje precizní specifikaci a přípravu prováděcích dokumentů. Dá se říci, že celý proces začíná již samotnou poptávkou. Pokud při poptávce oken (případně dveří nebo zimní zahrady) využijete připravený on-line formulář a připojíte k němu všechny potřebné informace, pomůžete nám celý proces urychlit a zjednodušit. A výsledná cenová nabídka k Vám poté dorazí o poznání dříve.

 • Jak poznáte kvalitní plastová okna

  Neustálý tlak zákazníků vede řadu výrobců plastových oken ke snižování tržních cen svých výrobků, což sebou logicky přináší pokles kvality. Ruku v ruce s tím se na internetu stále častěji objevují akční nabídky na plastová okna za pár korun. Je však možné za tak malou částku vyrobit funkční výrobek? Na co si dát pozor a podle čeho poznat skutečnou kvalitu?

 • Kolik a jakým způsobem plastová okna šetří náklady

  V prostorách se starými nekvalitními okny dochází vlivem netěsností k tepelným ztrátám až do výšky 40 % celkových nákladů na vytápění. Není divu, že výměna starých netěsnících oken za moderní bývá prvním a nejvýraznějším krokem zateplování a úspory nákladů.

 • Když už víte, že chcete plastová okna

  Stavíte nebo zateplujete dům a rozhodli jste se pro plastová okna? Přemýšleli jste, který typ plastových oken zvolit? Ne všechna plastová okna je totiž možné využití u některých specifických typů staveb, jako jsou například pasivní domy nebo průmyslové objekty. Pokud se tedy rozhodujete, jaký konkrétní typ plastových oken je ideální pro váš dům, byt či průmyslový objekt, inspiraci najdete v našem článku.

 • Montáž oken krok za krokem

  Při rekonstrukci nebo stavbě domu provádíte řadu rozhodnutí, které ovlivňují výslednou funkčnost a kvalitu bydlení. Jedním z nich, možná tím nejdůležitějším, je otázka nových oken. Nejde však jen o materiál, velikost, počet příček nebo kvalitu rámu či zasklení oken. V případě, že chcete bydlet zdravě, pohodlně a kvalitně, správná montáž oken je tím klíčovým faktorem, kterým se je třeba zabývat. Přečtěte si proto, jak taková montáž probíhá a čemu je třeba věnovat pozornost.

 • Okna pro pasivní domy: snižte výdaje za energie

  Rodinné domy v pasivním standardu musí splňovat přísná kritéria v oblasti energetických úspor. Na plášť domu jsou proto kladeny vysoké nároky z pohledu tepelné propustnosti a izolačních schopností. A díky tomu, že jsou okna součástí obvodového pláště, musí také splňovat nejnáročnější tepelně-technické požadavky.

 • Výběr oken ze tří materiálů

  Přemýšlíte o výměně oken? Při výběru musíte nejdříve rozhodnout, z jakého materiálu budou vaše okna vyrobena. Ten následně určuje jejich cenu, technické vlastnosti, životnost a odolnost, nároky na údržbu nebo celkový vzhled. Přemýšlíte, jaké přednosti mají používané materiály? Co vše zvážit, než se finálně rozhodnete?

 • Servis plastových oken

  K dlouhodobě bezproblémovému fungování plastových oken je nezbytný jejich pravidelný servis. Jako spolehliví výrobci moderních okenních a dveřních výplní doporučujeme provést kontrolu a údržbu plastových oken minimálně jedenkrát ročně. Základem kontroly je test všech funkcí, promazání pohyblivých dílů i očista celého mechanismu oken.

Rychlá navigace