Plastová okna pro různé typy budov: Od domů až po průmyslové objekty

Stavíte nebo zateplujete dům a rozhodli jste se pro plastová okna? Přemýšleli jste, kterou variantu plastových oken zvolit? Ne všechny je totiž možné či vhodné využít u některých specifických typů staveb, jako jsou například pasivní domy či průmyslové objekty. Pokud se tedy rozhodujete, jaká varianta plastových oken je ideální pro váš dům, byt či průmyslový objekt, inspiraci najdete v našem článku.

Když už víte, že chcete plastová okna, zbývá pouze rozhodnout, jaká varianta – jaké provedení to bude. Výběr není obtížný, ale je třeba mít přehled. Jednotlivé varianty plastových oken se od sebe totiž liší nejen technickými vlastnostmi, ale také tepelně izolačními parametry. A jsou to právě tyto hodnoty, které následně rozhodují o tom, kde všude je možné okna využít a jak vám budou následně po mnoho let sloužit.

Jaké parametry se vyplatí u oken sledovat?

  • Uw – koeficient tepelného prostupu celým oknem
  • Uf – koeficient tepelného prostupu rámem
  • Ug – koeficient tepelného prostupu sklem
  • Rw – zvuková izolace

Není asi třeba více vysvětlovat, že když potřebujete kvalitní plastová okna pro pasivní domy, hodnota tepelné propustnosti okna pro vás bude klíčová. Obdobné platí i v případě plastových oken pro byt umístěný například na rušné ulici. Zde vás pro změnu bude zajímat, jak kvalitní zvukovou izolaci daná okna nabízí. Všechna tato specifika byste měli před finálním rozhodnutím konkrétního provedení plastových oken zvážit a na jejich základě pak provést výběr.

V nabídce firmy PKS okna nabízíme plastová okna v několika variantách v široké a univerzální škále tepelného prostupu oknem Uw. Najdete u nás okna vhodná jak do rodinných domů, tak i pasivních domů, ale také okna pro průmyslové budovy.

Plastová okna pro rodinné domy a bytové domy

Pro rodinné a bytové domy se hodí všechny typy nabízených plastových oken z nabídky PKS okna. Stačí si pouze rozmyslet, co od oken očekáváte a na základě toho vybrat vhodno variantu provedení. Je však třeba počítat s tím, že ceny plastových oken, se v závislosti na technických vlastnostech liší. Potřebujete-li dobré tepelně izolační vlastnosti, řešením pro vás bude např. Plastové okno 88, které má širokou škálu možností zasklení a tím může zaručit i skvělou zvukovou izolaci a můžete ho bez obav použít v rušnějších oblastech.

Plastová okna pro pasivní domy

Vybrat plastová okna pro pasivní domy bývá komplikovanější. Nároky na tepelně izolační schopnosti oken jsou v těchto případech opravdu vysoké, a ne každá okna je splňují. Nicméně na českém trhu jsou plastová okna pro domy v pasivním standardu již běžně dostupná a stačí si tak pouze správně a zodpovědně vybrat.

Plastová okna pro pasivní domy naleznete pod značkou PKS okna také. Tato okna jsou vyrobena z plastových vícekomorových profilů společností Deceuninck anebo Kömmerling a díky velmi nízkému součiniteli tepelného prostupu oknem pod úrovní Uw = 0,8 W/m2K, nadčasovému elegantnímu designu a dlouhé životnosti při zachování stále kvality jsou vhodná pro všechny moderní rodinné domy, u kterých je kladen důraz na tepelné úspory, ekologii a zdravý způsob života.

Plastová okna pro průmyslové objekty

Mnoho zákazníků poptává také plastová okna pro průmyslové budovy. Zde také platí výše napsané. Ne všechna plastová okna jsou vhodná pro tento typ staveb, některá okna mohou mít paradoxně příliš dobré parametry s porovnáním s tím, co může být pro průmyslovou budovu vyžadováno. Opět je třeba zvážit, jaké parametry a technické vlastnosti od oken vyžadujete a dle toho vybrat adekvátní provedení.

Plastová okna 76 v nabídce PKS okna jsou právě tím typem, který je vhodný pro průmyslové stavby a objekty. Umožňuje různé varianty zasklení, a tím i různou úroveň tepelné izolace. Pro inspiraci pro průmyslové stavby se můžete podívat i na reference plastových oken pro průmyslové budovy.

Ať už hledáte plastová okna do staršího rodinného domu, nízkoenergetického či pasivního domu, nebo do průmyslové budovy, v nabídce oken u firmy PKS okna najdete vše, co hledáte. Kontaktujte nás prostřednictvím jednoduchého poptávkového formuláře, nebo nám zavolejte či navštivte některou z našich poboček, kde vám naši odborníci poradí a pomohou vybrat řešení přesně pro vás.