Menu Nezávazně poptat

Ceník a rozměry oken

Plánujete si pořídit nová plastová okna a zajímalo by vás, kolik budou stát? Při určování ceny hrají důležitou roli rozměry oken a další navolené parametry.

Koupě plastových oken představuje dlouhodobou investici, proto byste jejich výběru měli věnovat pozornost a zaměřit se na to, co od oken skutečně očekáváte. Dnešní technologie totiž nabízejí množství různých variant provedení, od kterých se odvíjí jejich konečná cena. Jinými slovy lze říci, že svými požadavky cenu vlastně určujete i vy sami.

Snažíme se vyráběná okna maximálně přizpůsobit vašim přáním, a tak máte možnost vybrat si z nepřeberných možností individuálních provedení oken. Zároveň vás nechceme mást orientačními cenami. S dotazy na ceník oken nás proto prosím kontaktujte, celkovou cenu totiž vyčíslujeme až na základě vaší poptávky.Vyplnit nezávaznou poptávku


Abyste měli přehled o tom, od čeho se cena odvíjí, připravili jsme pro vás stručný soupis informací o nejzásadnějších faktorech.

Co tvoří cenu plastových oken?

Pouze správná volba jednotlivých komponentů zaručí, že okna splní svůj účel a zároveň uspokojí vaše vizuální požadavky.

Profil plastových oken

Okna vyrábíme z okenních systémů Inoutic, které splňují všechny důležité požadavky současného bydlení, jako jsou tepelná izolace, odhlučnění vnitřních prostor, omezení kondenzace vody nebo zvýšená ochrana před vloupáním. Vícekomorové plastové rámy Inoutic jsou díky svým konstrukčním vlastnostem vhodné jak pro dvojskla, tak i trojskla.

Na výběr máte ze tří variant s odlišnými parametry:

Okenní systém Eforte = Plastové okno 84

Díky své hodnotě tepelné prostupnosti Uw až 0,72 W/m2K se Plastové okno 84 z okenního systému Eforte hodí i pro pasivní domy. Má vestavnou hloubku 84 mm s 6 komorami. Konstrukce systému zajišťuje, že je výrazně omezeno srážení vody na skle. Samozřejmě okna dokonale těsní a nevzniká průvan.

Okenní systém Prestige = Plastové okno 76

Systém Prestige je ideálně vyváženou variantou se skvělou zvukotěsností a výbornými tepelně izolačními vlastnostmi. V systému Prestige nabízíme designové provedení s rovným křídlem, vestavná hloubka systému je 76 mm s 6 komorami.

Okenní systém Arcade = Plastové okno 71

Pětikomorový okenní systém Arcade s vestavnou hloubkou 71 mm a hodnotou tepelné prostupnosti oknem Uw až 0,81 W/m2K se hodí do všech moderních staveb, ať už pro účely bydlení nebo podnikání.

Vícekomorové plastové rámy Inoutic jsou díky svým konstrukčním vlastnostem vhodné jak pro dvojskla, tak i trojskla.

Rozměry okna

O velikosti a celkových rozměrech oken rozhodujete (popř. společně s projektantem) už při návrhu celého domu. V případě si můžete rozměry oken sami určit, při rekonstrukci jste při stavebních možnostech limitováni již danými rozměry. V obou případech ale počítejte s tím, že na rozměrná plastová okna je zapotřebí více materiálu, např. větší sklo, než na drobné průhledy. Větší rozměry plastových oken tedy znamenají i vyšší cenu a náročnější či delší montáž.

Způsob zasklení

Do našich oken usazujeme izolační dvojskla nebo trojskla. Volba optimálního zasklení u plastových oken se odvíjí od vašich požadavků zejména na tepelné úspory či prostup slunečních paprsků. Mějte na paměti, že volba dvojskla či trojskla výrazně ovlivňuje váhu plastového okna. Jaký je mezi nimi další rozdíl?

Dvojskla jsou výrazně levnější a díky menšímu množství skel propouštějí do místností více slunečního tepla a to znamená vyšší tepelné zisky. Trojskla naopak díky většímu množství skel zase propustí méně tepla z budovy ven. Obecně lze říci, že vyšší investice do trojskel se vyplatí až po nějakém čase a instalace dvojskel je vhodná především u oken s okny orientovanými na jih.

Členění oken

Okna v dnešní době umožňují několik způsobů otevírání, na výběr máte například pouze otevírané, sklopné anebo otevíravě sklopné. Samozřejmě můžete mít i okna která otvírat nelze – fixní okna. U plastových dveří máte obdobné možnosti, přidává se navíc možnost mít např. posuvné dveře (odsuvně posuvné, zdvižně posuvné). Díky vysoké variabilitě lze okna vyrábět v různých velikostech, tvarech a rozměrech, díky čemuž se přizpůsobí všem stavebním otvorům ve zdech a zároveň i vašim požadavkům. Vybrat to správné členění oken může být pro někoho složité, proto jsou vám k dispozici naši zkušení odborníci – stačí zavolat popř. přijít na naše pobočky.

Celoobvodové kování

U našich plastových oken využíváme okenní kování TITAN AF od německé společnosti Siegenia, které patří mezi nejlepší ve svém oboru. Má oproti konkurentům některé přednosti jako např. otočné hřibové čepy, které zajišťují komfortní ovládání. Samozřejmostí je účinná mikroventilace, která pomáhá cirkulaci vzduchu.

Design

Jedním z posledních parametrů, který budete řešit, je barevné zpracování a dekor nových oken. Na výběr máte velké množství variant od bílé, přes šedou, až po výrazné barevné odstíny. Samozřejmostí jsou i okna s dekory, jež věrně imitují tuzemské i exotické dřeviny.

Abyste se o produkci a jednotlivých komponentech plastových oken dozvěděli ještě víc, připravili jsme pro vás sérii videí z výroby, ve kterých společně s našimi zaměstnanci projdete celý proces zhotovení.

Máte zájem o naše okna? V takovém případě nás potěší, pokud vyplníte náš krátký poptávkový formulář, který nám výrazně usnadní přípravu ceníku pro vaše nová plastová okna a dveře. Kontaktovat nás můžete také přímo telefonicky nebo navštívit některou z našich poboček.

Zaujala vás naše nabídka nebo máte další otázky?

Rychlá navigace